İYİ Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan, milli birliğin pekiştirilmesi adına düzenlenen Burdur’daki 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinin siyasi parti propagandasına çevrildiğini söyledi. Programın 45 dakika geç başlatıldığını, bu 45 dakikalık süreçte ise Cumhur İttifakı liderlerinin parti propagandası yaptığını savunan Erkan, ”Gönül isterdi ki böyle devlet törenlerinde siyasi parti konuşması yerine sadece günün anlam ve önemi konuşulmalıydı. Benim ve partim için önemli olan birlik ve beraberlik günü hakaret etmeden ayrıştırmadan huzur içinde yapılmasıdır.” dedi.

İYİ Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde yaşananlar ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

İYİ Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan açıklamasında şunları söyledi;

“Milli birlik ve kardeşliğimizin daha da pekiştirilmesi gereken bugünde maalesef farklı durumlarla karşılaştık”

“15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri programına yönetim kurulu üyelerimiz, Gençlik Kolları Bölge Koordinatörümüz, İl Gençlik Kolları Başkanımız ve yönetimi ile birlikte katılım sağladık. Milli birlik ve kardeşliğimizin daha da pekiştirilmesi gereken bugünde maalesef farklı durumlarla karşılaştık. Bizlere gönderilen program 45 dakika geç başlatıldı. Bu 45 dakikalık sürede Cumhur İttifakı bileşenlerinin liderlerinin konuşması yayınlandı. Ayrıca bu konuşmalar günün anlam ve önemini değil siyasi parti propagandasına çevrildi. Oysa ki gönül isterdi ki böyle devlet törenlerinde siyasi parti konuşması yerine sadece günün anlam ve önemi konuşulmalıydı. Benim ve partim için önemli olan birlik ve beraberlik günü hakaret etmeden ayrıştırmadan huzur içinde yapılmasıdır.

“Bizim siyasetimiz; önce millet, önce memleket diyenlerin siyasetidir”

Ama her zaman olduğu gibi yine hakaretler havada uçtu Millet İttifakı’na asılsız ve mesnetsiz iftiralar atıldı. Yetmezmiş gibi bazı aklı evvellerde sanki yaşanan olayları biliyormuşçasına kendi kendine yorumlamış. Millet İttifakının çatırdadığını söylemiş. Ne diyelim rabbim akıl fikir versin, kimseyi sizin durumunuza düşürmesin. Tören alanını bizim geç terk etmemizin sebebi ise şehitlerimize ve gazilerimize okunacak olan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yapılacak olan duadır. Allah rızası için duygularımızı bastırdık ve bekledik. Ama siz bunu da anlamamışsınız, zaten anlamanızı da beklemiyoruz. Ne yaparsanız yapın ne kadar iftira atarsanız atın biz sizi Allah’a havale ediyoruz. Sizin suni gündemlerle unutturmaya çalıştığınız milletimizin geçim derdini, çiftçimizin çilesini, esnafımızın derdini biz her zaman dillendireceğiz. Milletimizin geleceğini, umudunu çaldınız. Memleketi yaşanmaz hale getirdiniz. Bizim siyasetimiz; önce millet, önce memleket diyenlerin siyasetidir. Tüm milletimize bir gelecek dilerim.”