Müge Anlı 30 Mayıs 2024 Canlı İzle! Müge Anlı'nın Bugünkü Programı! Müge Anlı 30 Mayıs 2024 Canlı İzle! Müge Anlı'nın Bugünkü Programı!

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, sosyal medya platformu üzerinden yaptığı açıklamada, görevinden istifa ettiğini duyurdu. Usta, istifasının nedenlerini 'Başka bir genel başkan adayına desteğimi açıkladıktan sonra bu görevime devam etmem siyasi nezakete uygun olmayacaktır” sözleriyle açıkladı.

Erhan Usta'nın Açıklaması

Partimiz Cumartesi günü 5. Olağanüstü Kurultayı'nı gerçekleştirmiştir. Sayın Müsavat Dervişoğlu İYİ Parti'nin yeni genel başkanı olarak seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Çok kısa bir zaman dilimine sıkıştırılan kurultay süreci boyunca yaptığımız istişareler sonucunda, Sayın Koray Aydındestekleme kararı aldım ve bu kararımı kamuoyuyla da paylaştım' ifadelerine yer verildi.

Usta, açıklamasında ayrıca şunları kaydetti: 'Aldığım bu kararda, İYİ Parti'nin merkezde konumlanması ve partinin toparlanması ihtiyacına, Sayın Koray Aydın'ın daha fazla katkı sağlayacağına olan inancım etkili olmuştur. Genel Başkan seçilen Sayın Müsavat Dervişoğlu'nun da bu ihtiyaca cevap vereceğine, vermeye gayret edeceğine inanıyorum.'

Editör: Hatice Kübra Savaş