ManşetSiyasetİYİ Parti Lideri Akşener’den Burdur mitingi öncesi mesaj; “BURDUR ŞEKER FABRİKASINI GERİ ALACAĞIM”

2 sene ago

24 Haziran 2018 genel seçimi ile Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde süreç işlemeye devam ediyor. Önceki gün 21 Mayıs’ta milletvekili aday listelerinin de açıklanmasıyla birlikte, partilerin sahadaki çalışmaları, propaganda faaliyetleri hız kazanacak.

Burdur’da da 24 Haziran seçimi öncesinde ilk seçim mitingini, açık hava toplantısını bugün İYİ Parti Lideri Meral Akşener gerçekleştiriyor. Cumhurbaşkanı Adayı Akşener, aday listelerinin belli olmasının ardından seçim kampanyasına Batı Akdeniz bölgesinden başladı. 22 Mayıs 2018 Salı  günü  komşu ilimiz Antalya’ya çıkarma yapan Akşener,  23 Mayıs 2018 Çarşamba günü de Batı Akdeniz’in diğer iki kenti Isparta ve Burdur’da.

Bugün saat 16.00’da Burdur Cumhuriyet Meydanında halka seslenecek olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in gündeminde Burdur Şeker Fabrikası’nın satışı, pancar üreticisi, Burdur ekonomisi var…

İYİ Parti’den Burdur mitingi öncesinde yapılan açıklamada, Akşener’in Burdurlulara bir mesajı olduğu belirtilerek, İYİ Parti iktidara geldiği takdirde Şeker Fabrikalarının satış ihalesinin iptal edileceği, bu fabrikaların özelleştirmesinden vazgeçileceği vurgulandı. Açıklamada; Meral Akşener’in “Burdur Şeker Fabrikası’nı geri alacağım” sözüne ver verildi.

“Akşener Burdurlulara mesaj gönderdi; ŞEKER FABRİKAMIZI GERİ ALACAĞIM” başlığıyla yayımlanan açıklama şöyle:

Cumhurbaşkanı Adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Burdur’da gerçekleştireceği miting öncesi Burdurlulara mesaj gönderdi. Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanan Burdur’da yakın zamanda satılan şeker fabrikasının hem işçilere hem de pancar üreticilerine büyük darbe vurduğunu söyleyen Akşener, Burdurlulara söz verdi; “Şeker Fabrikamızı yeniden devlete kazandıracağım” dedi.

YURTDIŞINA HAYVANI BİZ SATACAĞIZ

Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı Burdur’da hayvan ithalatı ve tarım politikaları yüzünden binlerce insanın sıkıntı yaşadığını söyleyen Akşener, “Halkın yarısından fazlasının tarım ve hayvancılıkla uğraştığı Burdur’da çiftçilerimizin yaşadığı zorlukları biliyorum. 16 yıl önce tarımda da hayvancılıkta da dünyanın sayılı ülkeleri arasında bulunan ülkemizi dışa bağımlı hale getirdiler. Burdurlu hemşerim yem fiyatlarıyla boğuşurken bunlar çareyi üreticiyi desteklemekte değil dışarıdan hayvan almakta buldular. Biz iktidara geldiğimizde yerli üreticiyi destekleyip, yurtdışına hayvan satacağız” dedi.

BURDURLU KARDEŞLERİM HESAP SORACAK

Yakın dönemde satışı yok fiyatına gerçekleştirilen Burdur Şeker Fabrikası’na da değinen Akşener, “Cumhuriyet tarihimizin en önemli kazanımlarını bir bir satıyorlar. Giderayak şeker fabrikalarını gözlerine kestirip yok pahasına sattılar. Bu satış sadece Burdurlu hemşerilerimi değil, fabrikaya pancar veren Afyon, Isparta ve Antalyalı hemşerilerimi de üzdü. Ekonomiye bölgesel zarar veren bu iktidara, Burdurlu kardeşlerimin hesap soracağına, onlara sandıkta cevap vereceğine inanıyorum. Sizlere söz veriyorum, satılan şeker fabrikalarını yeniden devlete kazandıracağız” şeklinde konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive