İYİ Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan, Organize Sanayi Bölgeleri’nde yapılacak olan elektrik kesintilerine tepki gösterdi.

İran’dan gelen doğal gaz hattında yaşanan arıza nedeniyle TEİAŞ’ın sanayi tesislerinde en az 3 gün elektrik kesintisi yapacağını açıklamıştı. İYİ Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan’da kesintinin demir çelik sektörünü büyük sekteye uğratacağını belirterek tepki gösterdi.

İYİ Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“O.S.B.’deki 3 günlük elektrik kesintisi demir çelik sektörünü büyük sekteye uğratacaktır. Üretim tamamen durdu. Demir Çelik sektöründe ki firmalar, özellikle inşaat sektörü zamlar karşısında çaresizken kesintiden kaynaklı ekstra zamlarla karşı karşıya gelebilir.Açıklamalar da İran gazında sıkıntı aşıldı diye söyleniyor. O halde OSB’lerde neden elektrik kesintisine devam ediliyor? Sanayicimizden ve halkımızdan bir şeyler mi saklanıyor? İran’a yapılan ödeme geciktiği için vanaların kapatıldığı gibi haberleri sosyal medya ve internet haber sitelerin de görüyoruz. İşimiz zor. Rabbim Sanayicimize güç kuvvet versin.”