ManşetSiyasetİYİ Parti Burdur Milletvekili Aday Adayı Hatice Funda Bülbül: “BURDUR’A KADIN ELİ DEĞECEK”

2 sene ago

Burdur’da 24 Haziran seçiminin iddialı partilerinden İYİ Parti’de Milletvekili Aday Adaylarından Hatice Funda Bülbül gazetemize konuştu. İYİ Parti Burdur Milletvekili Aday Adayı Hatice Funda Bülbül Muhabirimiz Filiz Eryılmaz’ın sorularını cevapladı.

Kendinizden biraz bahseder misiniz?

Hatice Funda Bülbül; “Ben Hatice Funda Bülbül. 1969 yılında Kayseri ili Develi Şıhlı kasabasında dünyaya geldim. Öğretmen anne ve babanın beş çocuğunun en büyüğüyüm. İlkokulu Burdur Merkez Gazi İlkokulunda, Ortaokulu Kemer Ortaokulunda, liseyi Balıkesir Atatürk Sağlık Meslek Lisesinde bitirdim.

Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Lisans Bölümü mezunuyum. İstanbul, Bursa ve Burdur İllerinde hemşire olarak görev yaptım. Evli ve iki erkek çocuk annesiyim.

Neden Milletvekilliği Aday adaylığı?

İyi Parti Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in ‘bu hareket kadınlar, gençler ve cesurlar hareketidir’ söylemi üzerine ben de aday adayı olmak fikrimi kesinleştirip kararımı verdim. Cumhuriyetimizin değerlerini korumak ve muhafaza etmek için iyi partide buluşalım. Toplumun %50’sinden fazlasını kadınlar oluşturmaktadır. Kadınların problemlerinin çözülmesi, istihdamı konusunda projeler oluşturup gündeme geçirilmesini sağlamak için ben de varım. Mazlumun haklının yanında, zalimin karşısında olacağım.

İyi Parti olarak genelde hedefler neler?

Çocuklarımıza neşe, mutluluk getirmek için yola çıkıyoruz. Büyük bir ekonomiyiz. Çalışıyor, üretiyor ve kazanıyoruz. Ancak paylaşmıyoruz. Adil olacağız. Adaleti sağlayacağız. Gençlerimize iş, eğitim, kadınlarımıza yaşam hakkı, eşitlik, yaşlılarımıza huzur, güven, bakım imkanı oluşturacağız. Farklılıklarımızı değil ortak yanlarımızı ortaya çıkaracağız. İlkelerimiz, Umut, Kararlılık, Adalet, Gelecek, Bilgi, Zenginlik, Cesaret ve Medeniyet. Aynı türküde eğlenen, aynı acıda ağlayan olacağız.

Yereldeki hedefler nelerdir?

– Eğitim kenti Burdur’u tekrar eğitimde tlkemizin öncü kenti yapacağız. Tarım ve hayvancılık kenti olan Burdur’da tarım ve hayvancılık sektörü tekrar canlanıp, çiftçimizin yüzü gülecek. Ekip ruhu ve teşkilatımız ile uyumlu şekilde çalışarak başaracağız. İyi bir Türkiye için varız. İyi bir Türkiye için yanınızdayız.”

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive