ManşetSiyasetİYİ Parti Burdur merkez İl Genel Meclisi seçiminde iddialı

1 sene ago

İYİ Parti Burdur İl Teşkilatı, 28 Şubat 2019 Perşembe günü düzenlediği kahvaltılı basın toplantısı organizasyonunda, 2019 Mart yerel seçimlerinde Burdur merkez İl Genel Meclisi Üyesi Adaylarını tanıttı.

25 Ekim 2017 tarihinde kurulan, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde ilk kez seçimlere katılan Meral Akşener liderliğindeki İYİ Parti, hatırlanacağı gibi; oy yüzdesi anlamında en yi sonucu Burdur’da almış, Burdur’un yanı sıra Batı Akdeniz bölgesinde komşu illerimiz Antalya ve Isparta’da da Türkiye geneline göre çok daha yüksek oylar almayı başarmıştı…

İYİ Parti Burdur’da 2018 genel seçimlerinde elde ettiği başarıyı, Mart 2019 yerel seçimlerinde, özellikle de il genel meclisi seçimlerinde de sürdürmek istiyor. İYİ Parti, CHP ile yaptığı ittifak gereği, Burdur şehir merkezinde belediye başkanı adayı çıkarmaz iken, Burdur merkez seçim bölgesinde tüm gücünü, enerjisini köylerin de dahil olduğu il genel meclisi seçimine harcıyor.

İYİ Parti’nin Burdur merkez il genel meclisi seçiminde, hiç kuşku yokki, en çok güvendiği noktalardan biri 1. sıra adayı Mehmet Yavaş. Yavaş’ın iki dönemdir 10 yıldır il genel meclisi üyeliğini yürütmesi, Köylere Hizmet Götürme Birliği üyeliği, başta muhtarlar olmak üzere köylerde, sahada çok iyi tanınması, Özel İdare tecrübesi, İYİ Parti’yi ümitlendiriyor…

İyi Parti Burdur İl Başkanlığı,  İstasyon Park’ta merkez il genel meclisi üyeleri adaylarınını tanıtımını gerçekleştirdi. Toplantıya; İyi Parti İl Başkanı Faruk Erkan, Merkez İlçe Başkanı Süleyman Seçer, İl Genel Meclis Üyesi Adayları Mehmet Yavaş, Süleyman Sezgin, Rafet Çankaya, Ahmet Burak Özmen, Mevlüt Yıldırım ile basın mensupları ve partililer katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İyi Parti İl Başkanı Faruk Erkan “ Burdur merkezde bilindiği üzere; İYİ Parti ve CHP Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği bazında ittifak halindedir. Bu ittifak, İl Genel Meclis Üyeliğinde geçerli değildir. İl Genel Meclis Üyeliğinde adaylarımızı kendimiz çıkarıyoruz. Burdur merkezde 5 tane İl Genel Meclis Üyeliği adayımız var. Burdur bizim için çok önemli. İl Genel Meclisi Üyelikleri bizim Burdur’daki yerel vekillik açısından çok önem taşımakta… Burdur halkına adaylarımızı duyurmak istiyoruz. İl Genel Meclisi Adaylarımızı sizlere tanıtmak için burada toplandık. Kendileri özgeçmişlerini anlatacaklar” diye konuştu.

İl Genel Meclis adayları öz geçmişleri ile birlikte ken- dilerini tanıtarak neden İYİ Parti’den İl Genel Meclisine aday olduklarını ve yapacakları çalışmaları aktarıp, basın mensuplarının sorularını cevapladılar.

İYİ Parti Burdur merkez il genel meclisi 1. sıra adayı Mehmet Yavaş konuşmasında; il genel meclisi deneyimlerinden bahsetti. Yavaş, Burdur’da İl Genel Meclisi’nin 27 üyeden oluştuğunu hatırlatarak, İl Özel İdaresi’nin karar organı olduğunu, seçilen meclis üyelerinin il genelinde ve kendi seçim bölgeleri için hizmet ettiğini belirtti.

“Burdur merkez seçim bölgesinde de merkez ilçe ve 51 köy’e hizmete talip olduklarını” aktaran Mehmet Yavaş, “iki dönemdir merkez il genel meclisi üyesi olarak görev yapmaktayım. Köylerimizi çok iyi tanıyorum. Köylerimizin sorunlarını çok iyi biliyorum. Gün içinde muhtarlarımızla görüşerek köylerimizin sorunları ve çözümü için istişare ediyoruz. Olaylara siyasi değil, seçimden sonra siyasi kimliğimizi bir kenara koyarak, ‘bana oy verdi ya da vermedi’ hesabı yapmadan hizmet etmeye özen gösteriyoruz. Yeniden seçildiğim takdirde, aynı ilkelerle hizmet etmeye devam edeceğim. Devletin imkanları en doğru şekilde kullanarak, köylerimizde yaşayan insanların da en iyi hizmeti alması, şehirde ne var ise; köylerimizde de olması için ça- ba göstermeye devam edeceğim.” şeklinde konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive