GündemManşetSiyasetİYİ Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan güven tazeledi

4 ay ago

İYİ Parti Burdur 2. Olağan İl Kongresi sona erdi. Mevcut Başkan Faruk Erkan’ın tek aday olarak katıldığı kongreye delegeler yoğun katılım gösterdi.  Kongrede İl Başkanı Faruk Erkan seçildi.

İYİ Parti Burdur 2. Olağan kongresi Burdur Belediyesi Halk Pazarı (Uzay Çatı) altında 5 Temmuz Pazar günü saat 12.00’de başladı. Kongrede pandemi dolayısyla bazı tedbirler alındı. Alana gelen partililer ateşleri ölçükdükten sonra içeriye alındı. Kongre maske ve sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleşti.

Kongre öncesinde Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile beraber Burdur’da bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan alana gelerek Başkan adayı Faruk Erkan ve Partililere hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Kongreye İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur başkanlık etti. Kongreye Saadet Partisi İl Başkanı Musa Sayar, Kocaaliler Belediye Başkanı Selahattin Gökçe, İlçe Başkanları ve partililer katıldı.

Kongrede gündem maddeleri tek tek okunarak ibra edildi.

Kongrede konuşan İYİ Parti İl Başkanı Faruk Erkan; “İYİ Parti yaklaşık iki buçuk yıl önce Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in önderliğinde kurulmuş tüm zorluklara ve engellemelere rağmen bugüne dek başarıyla gelmiştir. Bugün Türkiye siyasetindeki yeri ve önemi gözler önündedir. Adaletin, eşitliğin ve özgürlüğün simgesi olmuştur. İYİ Parti’nin hiçbir ferdi makam, mevki ve para peşinde olmamış partimizin ilkeleri ve gösterdiği çizgide özveriyle çalışmıştır. Bunu da biz Burdur’da İl ve ilçe teşkilatlarımız olarak bugüne kadar sergilediğimizi düşünüyorum.
Ülkemizde AK Parti iktidarı yorulmuş ve yıpranmış, milletimize vadedeceği hiçbir şey kalmamıştır. Türkiye’nin umudu İYİ Parti’dir. İYİ Parti Türkiye’nin önünü açacaktır. Demokrasiye dönüşüm, güçlendirilmiş ve iyileştirilmiş bir parlamenter sistemi, hukuk devletine dönüşü İYİ Parti sağlayacaktır. İYİ Parti’nin dünden bugüne güçlenerek büyümesi ve halkın tek umudu haline gelmesi bazı kesimleri rahatsız etse de biz bu dedikodulara pirim vermeyip aksine daha hırsla çalışarak onlara İYİ Parti’nin iktidarında adaletli, ayrımcılık yapmayarak, gelir seviyesini üst seviyeye çıkararak , ülkenin refah ve huzurunu nasıl sağlayacağını göstereceğiz.
İyilik güneşinin altında dünya aydınlanacak, Türkiye aydınlanacak, Burdur aydınlanacak. Bizim yürüyüşümüz iktidar yürüyüşüdür. Bizim yürüyüşümüz insanlık için özgürlük yürüyüşüdür. Devletimiz için bir itibar yürüyüşüdür. Milletimiz için bir demokrasi yürüyüşüdür. Güçlü Türkiye yürüyüşüdür. Türkiye iyi olacak. Burdur iyi olacak.” dedi.

İYİ Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan’ın konuşmasının ardından dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Bu bölümde söz alan İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur konuşmasında; “Bugün buraya Isparta Milletvekili olarak, Partimizin Genel İdari Kurul üyesi olarak, Burdur’u kendisine hemşehri edinmiş bir kardeşiniz olarak geldim. Bugün yaptığımız bu demokrasi şöleninin tüm İYİ Partililere ve Burdurlulara hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Dilek ve temenniler bölümünün ardından seçim başladı. İYİ Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan, 217 delegenin 203 oyunu alarak güven tazeledi.

-Muhammet Fatih Başcı

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive