İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Başkan Sönmez, “Türk halkı % 15 bir gecede fakirleşmiştir.Türk halkı derken iktidardan ihale alanlar iktidardan nemalananlar hariçtir. Bir gecede kaybeden sadece TL değil geleceğimizdir, gençliğimizdir.Zira her doğan vatan evladı 10.000 dolar borçla doğmaktadır. Bu borç katlanarak devam etmektedir.Dolayısıyla kaybedilen geleceğimizle birlikte hayallerimizdir.” dedi.

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez’in açıklaması şöyle; “Değerli Hemşerilerim Değerli Basın Mensupları; Bugün yine ekonomimiz için kara bir gün.Bugün piyasaların açılması ile TL %15 değer kaybetmiştir.Dolar 8 TL Euro 10 sınırına dayanmıştır.Bunun anlamı şudur Türk halkı % 15 bir gecede fakirleşmiştir.Türk halkı derken iktidardan ihale alanlar iktidardan nemalananlar hariçtir. Bir gecede kaybeden sadece TL değil geleceğimizdir, gençliğimizdir.Zira her doğan vatan evladı 10.000 dolar borçla doğmaktadır. Bu borç katlanarak devam etmektedir.Dolayısıyla kaybedilen geleceğimizle birlikte hayallerimizdir…

Yönetimdeki istikrarsızlık ve israfa artık ekonomimizin dayanacak hali kalmamıştır.Mevsimlik işçi bile 10 ay çalışırken, 3 ayda bir değişen ekonomi yönetimi ve merkez bankası, istikrarsızlığın  nedenidir.İstikrarsızlığın ana nedeni aslında siyaseten iktidar sahipleridir.Rant ekonomisi ihale ekonomisi beton ekonomisi velhasıl ihale kanununu 180 kez değiştirenler bugünün asıl sorumlulularıdır.

Değerli Hemşehrilerim; İsraf yandaşlık kayırmacılık üzerine kurulu iktidar’ın görüldü ki ülkemize verebileceği bir şey artık kalmamıştır.Onlar saraylarında ve makamlarında sefa sürerken, halkımız pazarlardan akşamları daha ucuza nasıl evimize yiyecek götürürüz derdindedir.

3 Y ile iktidara geldiler.Bakınız çevrenize yoksulluk arttı mı? arttı…yolsuzluk arttı mı? arttı yasaklar arttı mı arttı

Bir çok ülkede bile faiz eksilerde iken Ülkemizin de faizin en yüksek olduğu 7. ülke olması halkımıza revamıdır?? Vietnam Surinam ve Venezuela gibi ülkelerle faiz yarışına girmek bizlere reva mıdır?Bakın Türk Borsasına bugün Milyonlarca Vatandaşımız resmen bilinçli olarak soyuldu. Sorarım Değerli Hemşerilerim? Yolsuzluk yoksulluk bize revamıdır?