İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, Bucak ilçesinde etkili olan sağanak yağış sonrasında evleri ve işyerleri zarar gören vatandaşlara yönelik çalışmaların başlatılmasını talep etti.

Başkan Safa Sönmez yaptığı yazılı açıklamada Bucak halkına geçmiş olsun dileklerini sundu. Sönmez, “Bilindiği gibi ilçemizde sağanak yağış nedeniyle vatandaşlarımız zor bir gece geçirdiler. Bir çok mahallede evleri su basarken, özellikle Sanayi sitesinde de iş yerleri sular altında kaldı.Yaşanan bu durum bizleri de üzdü. Rabbimiz daha büyük afetlerden bizleri korusun.Tüm vatandaşlarımıza, ilçemize geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

Evi ve işyeri zarar gören vatandaşlara ve esnaflara yardım elinin uzatılması gerektiğinin altını çizen Başkan Sönmez, “İlçemizde doğal bir afet yaşandı.Bu afet sonucunda vatandaşlarımız mağdur oldu.Evlerde eşyalar kullanılamaz hale gelirken, SANAYİDE ESNAFIMIZIN ekmek teknesi sular altında kaldı. İYİ Parti İlçe Başkanı olarak Valimizden, Milletvekillerimizden,Devletimizin her kademesinde yer alan tüm yetkililerden ESNAFLARIMIZA yardım elini uzatmalarını talep ediyorum. Esnafımızın borcu,kirası,ödemesi varken bir de bu afet nedeniyle iş yapamaz hale geldi.Bu nedenle sayın yetkililerin bu konuda gerekli kolaylıkları sağlayarak ister NAKDİ YARDIM,isterse BORÇ veya prim ERTELEME gibi bir planı esnaflarımız için devreye sokmaları gerekmektedir” şeklinde ifade etti.

Başkan Sönmez, tüm Bucak halkına geçmiş olsun dileklerini yinelerken, sağanak yağış nedeniyle MAĞDUR olan vatandaşların ve esnafların yanlarında olacaklarını belirtti.