EkonomiManşetITSO yöneticilerinden, Ispartalı konuklardan; ‘BİRLİK’ mesajı

5 sene ago

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu  üyeleri Vali Hasan Kürklü ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i  ziyaret etti.

Vali Kürklü’yü ziyarette Oda Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Meclis Başkanı Aliihsan Altınok, Başkan Yardımcıları Metin Çelik, Salih Sarıkaya, Genel Sekreter Nihal Demirgil yer aldı.Birlik mesajlarının ön planda olduğu nezaket ziyaretinde Vali Hasan Kürklü yaptığı konuşmada Isparta Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kuruluna teşekkür ederek, ‘Burdur ve Isparta’nın kardeş şehir olduğuna’ vurgu yaptı. Isparta’nın kalkınmasına ellerinden geldiği kadar destek vereceklerini belirten Vali Kürklü, “Isparta ne kadar kalkınırsa Burdur’da o kadar kalkınır, aynı şekilde Burdur ne kadar kalkınırsa Isparta’da o kadar kalkınır” ifadelerini kullandı.

Oda Başkanı Şükrü Başdeğirmen ise Vali Hasan Kürklü’ye özel bir teşekkürlerinin olduğunu kaydederek, Isparta’da ‘Ekonomi Kampüsü’ yapmak için yola çıktıklarını, bu süreç içerisinde de Burdur Valisi Hasan Kürklü’nün büyük destek verdiğini ve sonuna kadar da bu desteğinden dolayı teşekkür ederken, bir eseri hep beraber bırakacaklarını’ ifadesine yer verdi.

ITSO Başkanı Başdeğirmen konuşmasına şöyle devam etti: “Isparta-Burdur kardeştir ve beraber büyümelidir. Biz bunu slogan haline getirdik. Biz Burdur’u Burdur Halkını çok seviyoruz. Beraber olmayı gönülden istiyoruz” dedi.

Burdur-Isparta kardeşliğinin ileri noktaya gitmesinde gayret sarf ettiklerini dile getiren Vali Kürklü, Burdur Belediyesi olsun, Ticaret Sanayi Odası ve diğer sivil toplum örgütleri olsun Isparta’yla birlikte hareket etme noktasında herkesin mutabık olduğunu belirterek, Isparta ve Burdur’un gelişmesi, kalkınması noktasında Burdur dinamikleri olarak hem fikir olduklarını aktardı.

Belediye ziyareti

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve Yönetim Kurulu, Burdur gezisinde Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i de ziyaret etti. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Meclis Başkanı Aliihsan Altınok, Başkan Yardımcıları Metin Çelik, Salih Sarıkaya, Genel Sekreter Nihal Demirgil Başkan Ercengiz’i makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başdeğirmen, “Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı toplantılarında bir araya geliyoruz. Isparta’da yapılacak olan Ekonomi Kampusu için vermiş olduğunuz destek için teşekkür etmek için ziyaretler gerçekleştiriyoruz. İnşallah çok kısa bir süre içerisinde Ekonomi Kampusunun temelini atarak açılışını yapacağımıza inanıyorum. Isparta-Burdur kardeş iki il olduk. Biz Burdur’u Burdur Halkını çok seviyoruz. Beraber büyümemiz gerektiğini düşünüyoruz. Bugün Isparta için yapılan bir projeydi, yarın Burdur için yapılacak bir projede hep birlikte olacağımız kesindir. Biz ortak bir çalışma yapmak için bir aradayız.” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ercengiz, “Burdur-Isparta olarak Türkiye’nin en yakın iki iliyiz. Sevgi yoluyla birbirimize bağlandık. Isparta-Budur kendi içerisinde anlamsız bir ayrışmayı yıllarca yaşadık. Bu anlayışı değiştirmek zorundayız. Birçok ortak noktamız var. Bir kültürü paylaşıyoruz. Burdur ve Isparta kardeş şehirlerdir. Ticari anlamda da dirsek teması içerisinde olmak zorundayız. İki şehri birlikte büyütmek zorundayız” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive