ÇevreGündemİlçeKültürManşetİstasyon Caddesi’nin çehresi değişiyor

5 sene ago

Burdur Belediyesi’nin şehrimizdeki ana caddelerden biri olan, özellikle de son günlerde birbiri ardına açılan kafe ve benzeri işletmelerle, hizmet sektörünün geliştiği, başka bir görünüm kazanan İstasyon Caddesi’nde başlattığı yenileme çalışmalarında sıra üstyapı, peyzaj çalışmalarına geldi.

”Marka Cadde” projesi adı altında başlayan çalışmalarda ilk önce yürüyüş yolu ile birlikte altyapı çalışmalarından sonra şimdi de üstyapı çalışmalarına başladı.

Caddeye modern aydınlatma direkleri geçtiğimiz günlerde konulurken, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de cadde üzerinden belirlenen alanlara çiçek dikimi yaptı.

Sanat ve kültür ile bütünleşmesi hedeflenen İstasyon Caddesi’ne heykeller de konmaya başlandı. Burdurlu şair- yazarlar ve eserleri de cadde de tanıtılacak.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in, Burdur’da marka cadde yaratma düşüncesiyle, İstasyon Caddesi’nde başlatılan çalışmalarda son aşamaya gelindi. Cadde de önce yağmur suyu drenaj çalışmaları yapıldı. Ardında da diğer alt yapı çalışmaları tamamlandı. Belediye Fen İşleri ekipleri, cadde üzerinde doğaltaş döşeme çalışmalarını başlattı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise, iki gün boyunca, belirlenen kısımlarda topraklama ve çiçeklendirme çalışmalarını yaptı.

İstasyon Caddesi’ne, modern aydınlatma direkleri konulurken, daha ilginç bir çalışma yapıldı ve yürüyüş yoluna heykeller monte edildi. Vatandaşlar, heykellerle beraber fotoğraf çektirmeye bile başladı.

İstasyon Caddesi’ndeki yeni çalışmaların görüntüleri, paylaşılan heykel fotoğraflar sosyal medyada da yoğun ilgi görüyor.

Kodlama : SadeMedia Interactive