EkonomiGündemManşetİSTANBUL’DAKİ BURDUR GÜNLERİ’NE YOĞUN HAZIRLIK

4 sene ago

19-20-21-22 Mart tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek ‘Burdur Tanıtım Günleri’nin taslak proje tanıtım toplantısı Burdur Arkeoloji Müzesi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda, Burdur Tanıtım Günleri’nin ihalesini alan Patika Ajans yöneticisi Abdurrahman Uzun, proje için hazırlanan taslak çalışmaların sunumunu yaptı. İstanbul Feshane’de gerçekleştirilecek Burdur Tanıtım Günleri’nin afiş, stant kurulum gibi taslak çalışmaları görücüye çıktı. İhaleyi alan Patika Ajans yöneticisi Abdurrahman Uzun yaptığı sunumla, projeyi katılımcıların görüşlerine sundu.

Abdurrahman Uzun’un toplantıdaki açıklamasına göre; tanıtım günleriyle ilgili projenin teması; Sagalassos ve Kibyra İstanbul’da olacak. Burdur Valiliği, Burdur Belediyesi, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin proje uygulayıcılığını yaptıkları Burdur Tanıtım Günleri’nin afişinde; ceviz ezmesi, folklörik kıyafetli insan, teke, Burdur Milletvekilliği yapan Milli Şair Mehmet Akif, Sagalassos ve Kibyra’da ortaya çıkan Medusa figür olarak kullanılacak. Hazırlanan afişler metro, tramvay metrobüs ve Feshane ve pro-tokol yoluna yakın bilboardlara asılacak. Üç boyutlu Burdur Evleri, Sagalassos ve Medusa maketleri de Burdur Tanıtım Günlerinin duyurusunu ve Burdur’un tanıtımını yapmak için kullanılacak. Feshane’de yer alan 2. Mahmut Salonu ve Haliç Salonu Burdur Tanıtım Günleri için kiralanacak.

Açıklamaya göre; Feshane’nin kira gelirleri, enerji ve su harcamaları, özel tasarım stantlar, güvenlik gibi giderler için toplamda 310 bin TL’nin harcanması öngörülüyor.

Projenin Basın ve PR Çalışması içinse yaklaşık 150 bin liranın harcanması bekleniyor.

Toplantıda konuşan Vali Hasan Kürklü, çalışmaların iyi bir boyutta ilerlediğini, sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle çok daha mükemmel şekilde devam edeceğini belirtti. Burdur’un birlik ve bütünlük içerisinde Burdur Tanıtım Günlerine hazırlanacağına olan inancını dile getiren Vali Kürklü, “Burdurluların bu işe el atmaları, sahip çıkmaları önemli. Gördüğüm kadarıyla biz bu iradeye sahibiz” dedi.

Milletvekili Bayram Özçelik ise, Burdur Ti-caret Odası, Esnaf Odaları Birliği ve Borsa gibi sivil toplum kuruluşlarının projeye verecekleri desteğin önemine değinerek, Burdur’dan İstanbul’a ne kadar çok katılım olursa, Burdur adına o kadar iyi olacağını belirtti. Burdur’dan esnafların da İstanbul’daki tanıtım günlerine katılımlarını sağlanması gerektiğine işaret eden Özçelik, “Biz Burdurlular olarak hemşehrilik bilincimizi çok geliştirememişiz. Belki bu çalışmalar bunun için birer vesile olacak” diye konuştu.                                     Toplantı sonunda katılımcıların taslak proje çalışmalarına ilişkin görüş ve önerileri alındı. Katılımcıların ağırlıklı olarak görüşleri, ‘hazırlanan afişte Sagalassos ve Kibyra’nın ön plana çıktığı ancak Burdur’un küçük harflerle yer aldığı, bu durumun düzeltilmesi yönünde’ oldu. Bazı katılımcılar ise Burdur Şiş’in de afişe eklenmesini istedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive