Cebeci Mahallesi'nde bulunan 4 katlı ve 1000 metrekarelik alana sahip imalathanenin üst katında çıkan yangına müdahale için bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi.

İtfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındıktan kısa bir süre sonra, meydana gelen küçük çaplı patlamalar nedeniyle yangın tekrar büyüdü ve bitişikteki 4 katlı binaya sıçradı. Binada yaşayanlar tahliye edilirken, ekipler yangına dışarıdan müdahalede bulundu. İmalathanenin üst katında meydana gelen yangın, kontrol altına alındıktan sonra söndürüldü.

Mahalle muhtarı Muhammet Ayşan, itfaiye ekiplerinin büyüyen yangını diğer iş yerlerine sıçramaması için olağanüstü çaba gösterdiğini belirtti. Yangında işçilerin tahliye edildiğini ve yaralanma olmadığını ifade eden Ayşan, patlamaların kimyasal malzemeler nedeniyle meydana geldiğini söyledi.

Görgü tanığı Cumali Muhammed Candal, yangının ilk söndürülmesinden kısa bir süre sonra patlama sesleri duyulduğunu ve korkuyla camların kırıldığını aktardı. Mikail Atmaca ise yangının hızla büyümesi nedeniyle evlerinin camlarının kırıldığını ifade etti.

Kaynak: AA