İŞKUR’un eski hükümlülere yönelik hibe destekleri meyvelerini vermeye başladı. Burdur’un Çavdır İlçesi Kayacık Köyünde ikamet eden Sezai ÇOLTU İŞKUR’dan aldığı hibe desteği ile hayvancılığa başladı.

Eski Hükümlü olmasından dolayı iş bulmakta zorlandığını belirten Sezai ÇOLTU İŞKUR’un hibe desteğini duyarak başvuruda bulundu. Başvurusunun onaylanmasının ardından 40 bin lira hibe desteği ile yaşadığı köy de 19 koyun ve 1 koç alarak çobanlık yapmaya başladı. Hibe desteği hayvanlardan elde ettiği gelir ile kendisinin ve ailesinin geçimini sağlamayı planlıyor.

Yaşadığı bu süreç ile ilgili konuşan Sezai ÇOLTU: “Öncelikle İŞKUR’ a çok teşekkür ediyorum. Bu hibe desteği benim için çok iyi oldu. Artık ailemin geçimini İŞKUR sayesinde sağlayabileceğimden dolayı mutu ve huzurluyum. Benim gibi eski hükümlü olan vatandaşlara İŞKUR’a giderek başvuruda bulunmalarını tavsiye ettim ve bu sebeple bir arkadaşım da İŞKUR’a başvurdu.” Dedi.

Konu hakkında bilgi veren Burdur İŞKUR İl Müdürü Yunus Emre AKALIN yaptığı açıklamada “Yıl içerisinde engelli ve eski hükümlülere yönelik hibe desteklerinin devam ettiğini, kendi işini kurmak isteyen vatandaşları İŞKUR’a davet etti. Sezai Bey, koyunları 3 yıl boyunca satamayacak, kesimini yapamayacak. Koyunlar, sigortalı olup, 3 yıl sonra hayvanlar tamamen Sezai Çoltu’nun olacaktır. İŞKUR olarak yeni istihdam sağlayacak projeleri desteklemeye devam edeceğiz. Sezai Çoltu’ya hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz, dedi.