İŞKUR’un engelli vatandaşlarımıza yönelik hibe destekleri meyvelerini vermeye başladı. Burdur’un Karamanlı İlçesi’nde ikamet eden Sezer SARIBAŞ İŞKUR’dan aldığı hibe desteği ile hayvancılığa başladı. Engelli olmasından dolayı iş bulmakta zorlandığını belirten Sezer SARIBAŞ İŞKUR’un hibe desteğini duyarak başvuruda bulundu.

Başvurusunun onaylanmasının ardından 50 bin TL. Hibe desteği ile yaşadığı ilçe de 3 Adet Büyükbaş hayvan alarak çobanlık yapmaya başladı. Hibe desteği hayvanlardan elde ettiği gelir ile kendisinin ve ailesinin geçimini sağlamayı planlıyor.

Yaşadığı bu süreç ile ilgili konuşan Sezer SARIBAŞ, “Öncelikle İŞKUR’’a çok teşekkür ediyorum. Bu hibe desteği benim için çok iyi oldu. Artık ailemin geçimine İŞKUR sayesinde yardımda bulunacağım için mutlu ve huzurluyum. Benim gibi engelli olan vatandaşlara İŞKUR’a giderek başvuruda bulunmalarını tavsiye ediyorum.”dedi.

Konu hakkında bilgi veren Burdur İŞKUR İl Müdürü Yunus Emre AKALIN yaptığı açıklamada, “yıl içerisinde engelli ve eski hükümlülere yönelik hibe desteklerinin devam ettiğini, kendi işini kurmak isteyen vatandaşları İŞKUR’a davet etti. Sezer Bey, büyükbaş hayvanları 3 yıl boyunca satamayacak, kesimini yapamayacak. Hayvanlar, sigortalı olup, 3 yıl sonra tamamen Sezer SARIBAŞ’ın olacaktır. İŞKUR olarak yeni istihdam sağlayacak projeleri desteklemeye devam edeceğiz. Sezer SARIBAŞ’a hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.”diye konuştu.