İŞKUR Yeni ilanlar yayımladı. Bildiğiniz gibi İŞKUR işçi ve personel istihdamında Devlet destekli bir platformdur. Farklı alanlarda işçi alımı ve personel alımı ilanları yayımlanıyor." İŞKUR İşçi Alımı ve İŞKUR Personel Alımı "  alımları farklı statülerde gerçekleştirilmektedir. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde İŞKUR açık iş pozisyonlarını aktaracağız.

Başvurular sadece İŞKUR üzerinden yapılacak olup bu haber bilgilendirme haberidir.

1800 Farklı Meslekte 120 Bin Açık İş İlanı Yayımlandı!

İŞKUR 20 Haziran 2024 tarihi ile yayımlamış olduğu 1800 farklı Açık iş pozisyonları ile farklı şirketlerin ve kamu kuruluşlarının bünyelerindeki eksikliği tammalamak üzere ilan yayımlandı. Bu kapsamda alım yapılacak mesleklere haberin sonundaki bağlantıları kullanarak ulaşabileceksiniz. Bu meslekler içerisinde herkese uygun kontenjanlar bulunmaktadır.

120 bin İşçi Personel Alımı Yapılacak Bazı Meslekler:

İŞKUR üzerinde geliş olan ilanlar ile 2000 farklı meslekten İşçi alımı yapılacağı açıklandı. İlgili meslekleri İŞKUR Yayımladı. İşin Olsa ekibi olarak aşağıda sizlere alım saysı en yüksek olan ve en çok tercih edilen baz meslekleri ve boş kontenjan sayısını aktarıyoruz.

Türkiye Geneli İşçi Personel Alımı Yapılacak!

İŞKUR'da yayımlanan ilanlar içerisinde en çok büyükşehirlerde alım yapılsa da İŞKUR da gelen ilanların hepsi Türkiye Geneli alım yapılacaktır.

484 Bin 040 Kişi İstihdam Edildi!

İŞKUR üzerinde yayımlanmış rapora göre 2024 yılı ilk 6 ay yarısına kadar yani son 6 ay içerisinde Kamu ve Özele olmak üzere 484 Bin 040 Kişi istihdam edildi.

İŞKUR İlanlarına Başvuru Şartları Nedir?

İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan işçi personel alımları için adayların ilgili pozisyonlara başvuru yapabilmeleri için bazı nitelikleri sağlıyor olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda genel olarak;

" Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak"

gibi genel şartlar aranacak.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

İŞKUR ile yayımlanmış olan ilanlara herkes başvuru yapabilecek. Bu kapsamda alımlar;

  • Engelli,

  • Eski Hükümlü / TMY,

  • Sürekli,

statüde olan herkes başvuru yapabilecek.

KPSS Şartı Yok!

İŞKUR işçi alımı ilanları için herhangi bir KPSS şartı aranmayacak. Söz konusu ilanlara başvuru yapacak adayların merak ettiği konulardan biriside KPSS şartı olup olmayacağı oldu. Bu kapsamda Özel ve Kamu alımları için adaylardan KPSS Şartı Aranmayacak.

Yaş Şartı Olacak Mı?

Adayların öncelikle 18 yaşını tamamlamış olmaları gerekmektedir. Sonrasında ise yaş şartı ilana göre değişiklik göstermektedir. Buna göre 30 , 35 veya 50 yaş şartı aranmaktadır.

Öğrenim Durumu Ne Olacak?

İŞKUR ilanlarına herkes başvuru yapacak. Buna göre ilgili pozisyonlara başvurular,

- Okuryazar Olmayan,

- Okur Yazar,

- İlkokul,

- İlköğretim,

- Ortaöğretim ( Lise ve Dengi ),

- Ön Lisans,

- Lisans,

- Yüksek Lisans,

- Doktora,

eğitimi olanlar başvuru yapacak.

Başvurular Başladı!

120 bin işçi ve personel alımı için başvuru süreci başladı. Devamlı olarak ilan yayımlayan İŞKUR yeni yayımladığı ilanlar için başvuru süreci başladı. Bu kapsamda her daim istİhdam süreci devam etmektedir.

Muharrem Ayı Ne Zaman Bitiyor? Aşure Günü İçin Geri Sayım Başladı! Muharrem Ayı Ne Zaman Bitiyor? Aşure Günü İçin Geri Sayım Başladı!

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Başvurular sadece İŞKUR platformu üzerinden ve Alo 170 telefon hattı üzerinden gerçekleştirilecektir. Online yapılacak başvurular için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

ONLİNE BAŞVURU EKRANI: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Kaynak: Haber Merkezi