DOLAR 20,7232 0.69%
EURO 22,2945 1.23%
ALTIN 1.303,121,20
BITCOIN 5705102,71%
Burdur
18°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İŞKUR, iş arayan engelli vatandaşlar ile işverenleri buluşturuyor

İŞKUR, iş arayan engelli vatandaşlar ile işverenleri buluşturuyor

ABONE OL
29 Nisan 2022 10:31
İŞKUR, iş arayan engelli vatandaşlar ile işverenleri buluşturuyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak, her ay düzenlenen iş arayan engelli vatandaşlar ile engelli açığı olan işverenleri buluşturarak Engelli Toplu İş Görüşmesini gerçekleştiriyor.

Burdur sınırları içerisinde faaliyetine devam eden 5 iş yeri temsilcisinin katılımı ile gerçekleştirilen görüşmede, iş yerlerinde çalıştırılmak üzere 40 engelli vatandaş ile görüşme gerçekleştirildi. Engelli iş arayan vatandaşlar, istihdam buluşması sayesinde farklı bölgelerde bulunan işverenleri ziyaret ederek iş görüşmesi yapmak yerine İŞKUR İl Müdürlüğü binasında aynı anda birçok işveren ile görüşme şansı yakaladı.

Engellilere yönelik hizmetlerin verimli bir şekilde sunulabilmesi, engelli bireylerin istihdama geçişinde, istihdamda iken işe uyumlarının sağlanmasında ve sürdürülebilir bir engelli istihdamı sağlanması noktasında hayata geçirilen ‘’Engelli İş Koçluğu’’ modelinin oluşturulmasıyla engelli vatandaşlarımızın istek ve beklentilerini daha iyi tespit ederek iş gücü piyasasına geçişlerinde destek olup istihdamda kalmaları için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

İŞKUR Burdur tarafından 2022 yılının başından bu yana engelli vatandaşlarımızla 479 Bireysel Görüşme yapıldığı, bunun sonucunda 90 engelli vatandaşın işe yerleştirildiği İş ve Melek Danışmanı ve aynı zamanda Engelli İş Koçu olarak görev yapan Hatice Araç tarafından bireysel ve toplu görüşmeler yapılarak engelli istihdamı gerçekleştirilmesi noktasında çalışmalara tüm hızıyla devam edileceği ifade edildi.     

Engelli açığı olan işveren yetkilileri ve engelli vatandaşlar İŞKUR’un sunmuş olduğu bu hizmetten dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

İŞKUR İl Müdürü Akalın, dezavantajlı grupların başında gelen engelli bireylerin istihdam edilebilmesi için var olan teşviklere dikkat çekerek, istihdam odaklı bu tür toplantıları her ay yapacaklarını ve işverenler ile engelli vatandaşlarımızı bir araya getirmeye devam edeceklerini belirtti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.