Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Yeşilova ilçesinde bulunan tüm ortaokul son sınıf öğrencileri ve lise son sınıf öğrencilerine meslek seçimleri için bugün neler yapmaları gerektiği, doğru meslek seçiminin nasıl yapılacağı, hangi alanlarda iş alımlarının yoğunlaşacağı ile ilgili farkındalık kazanmalarını sağlamak için seminer verildi.

Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Eğitim-Öğretim Kurumu ziyaretleri gerçekleştirildi. Okul idarecileri ve rehber öğretmenlerle görüşmeler yaparak meslek danışmanlığı hizmetleri hakkında bilgiler verren İŞKUR yetkilileri, öğrencilerin bu hizmetlerden yararlanabilmeleri için iş birliği yapılması konusunda görüşmeler gerçekleştirdi ve yapılacak çalışmaları planladı.

Öğrencilerin kendilerini, meslekleri, eğitim olanaklarını tanıması ve mesleki yönelim konusunda daha ayrıntılı bilgiye sahip olmaları amacıyla, Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personeli İş Kulübü Lideri Nihan Yıldırım tarafından meslek danışmanlığı hizmeti sunuldu.

Öğrencilerin gelecekte yaşamlarını etkileyecek olan meslek seçimleri için bugün neler yapmaları gerektiği, doğru meslek seçiminin nasıl yapılacağı, hangi alanlarda iş alımlarının yoğunlaşacağı ile ilgili farkındalık kazanmalarını sağlamak için Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan tüm ortaokul son sınıf öğrencileri ve lise son sınıf öğrencilerine iki oturum şeklinde meslek seçiminin önemini anlatan seminerler verildi. Seminerlerden toplam 180 öğrenci faydalandı.