İŞKUR Burdur, Antalya Yol Sanayi Ticaret A.Ş ile muhasebe mesleğinde iş arayan vatandaşları buluşturdu.

Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Muhasebeci olmak isteyen iş arayan vatandaşları iş hayatlarına girişlerini kolaylaştırmak amacıyla Burdur’da faaliyet gösteren Antalya Yol Sanayi Ticaret A.Ş. firma yetkilisi aynı zamanda Burdur Kurucu MUSİAD İl Başkanı Kerim Albayrak ile buluşturarak toplu iş görüşmesini gerçekleştirdi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan İŞKUR İl Müdürü Yunus Emre Akalın; “Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak iş arayan kişilerin çalışmak istedikleri meslekte iş hayatına atılmalarının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. 2022 Ağustos ayı itibariyle 5.522 kişinin farklı mesleklerde işe yerleşmelerini sağladık. Önümüzdeki dönemde bu sayıları çok daha yukarılara çıkarmayı planlıyoruz. Bugün faaliyetimize katılan işverenimize ve iş arayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde de işverenlerimiz ile iş arayanlarımızı buluşturmaya ve vatandaş odaklı çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

İş arayan ve işveren buluşmasına katılan Antalya Yol Sanayi Ticaret A.Ş. yetkilisi aynı zamanda Burdur Kurucu MUSİAD İl Başkanı Kerim Albayrak ise; “Kısa zamanda birçok iş arayan ile görüşme yapma şansımız oldu. Bu etkinlik sayesinde ihtiyacımız olan personeli sağlayacağız. İŞKUR’a böyle bir etkinlik düzenledikleri için teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.