EkonomiGündemManşetİşadamı Baki Varol’dan sert çıkış: ‘Siyasi amaçlarınıza VAROLLAR Grubunu karıştırmayın!’

5 sene ago

İlimizin önde gelen, renkli işadamlarından Baki Varol, son günlerde bazı internet sitelerinde, sosyal medya ortamında kendisi ve Varollar Grubu ile ilgili ortaya atılan duyumlara, iddialara sert tepki gösterdi. 30 yılı aşkın bir süredir şehrimizde ticari hayatın içinde olduğunu vurgulayan Baki Varol, “her geçen gün büyümeye devam eden süt, lojistik, mermer ile hizmet sektöründe faaliyet gösteren Varollar firmasının, Burdur’da siyasi amaçlara, siyasi çevrelerin mücadelesine karıştırılmak istendiğini, böyle bir durumu asla izin vermeyeceğini” vurguladı.

Varollar firmasının 300’ü aşkın insanı istihdam ettiğini, birçok yatırımı olduğunu hatırlatan Varol, “Burdur’da bazı şeyler bu kadar basit olmamalı. Siyasi hırslarını, egolarını tatmin etmek için iftira atılması alçakça bir girişim. Bu iddiaları ortaya atanlar toplum için son derece tehlikeli insanlar” değerlendirmesinde bulundu.

Kendisinin 30 yıldır ticaretin içinde olduğunu, yine uzun bir süre siyasetin ve sivil toplum kuruluşlarının da içinde yer aldığını belirten Varol, “Borsa seçiminden sonra bütün ağırlığımı işe verdim, bütün mesaimi Varollar firmasını büyütmeye ayırıyorum. Bu süreçte, başta lojistik sektörü olmak üzere, mermercilikte ve diğer alanlarda yatırımlar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Bu arada sosyal sorumluluk gereği, insanlarımızın Burdur’da daha iyi vakit geçirebilmeleri, dinlenebilecekleri mekanlar olması adına hizmet sektörüne de girdik. Serenler Tepesi’ni, Yüzme Havuzu’nu işletiyoruz. Ne yazıkki son günlerde bazıları, siyasi hesaplar uğruna bizim üzerimizden, siyasi hesaplaşmalarına Baki Varol ismini çekmeye, alet etmeye uğraşıyor. Serenler Tepesi, Yüzme Havuzu üzerinden Varollar Grubunu İbrahim Şimşek ile ilişkilendirerek bir algı oluşturulmaya çalışılıyor.

Bizim böyle hesaplaşmalara dahil edilmemizden, Varollar firmasının işin içine sokulmasından son derece rahatsızım. Bunlar üzücü şeyler. Zaten yatırımcının olmadığı, girişimciye yeterince desteğin verilmediği bir kentte yaşadığımızdan, Burdur ekonomisinin gelişmediğinden yakınırken, bunları üstüne boş lafların, dedikoduların, atılan iftiraların bu şehre hiçbir faydası yok. Varollar Grubuyla uğraşmasınlar. Gelsinler cesaretleri varsa Baki Varol’la, benim şahsımla uğraşsınlar. Burdur’un bu tür dedikoduları yayanlardan, böyle iftiralardan beslenenlerden temizlenmesi lazım. Ben de bu kişilerin temizlenmesi için mücadele edeceğim” şeklinde konuştu. Varollar A.Ş yönetim kurulu başkanı Baki Varol yaptığı yazılı açıklamada da şu görüşlere yer verdi:

“Burdur ilinde 30 yılı aşkın süredir yapmış olduğumuz ticari faaliyetlerin siyasi amaçlar uğrana zedelenmesine Varollar Firması olarak izin vermeyeceğimizi tüm Burdur Halkının bilmesini istemekteyiz. Bu nedenle facebook ve bazı basın organlarında çıkan yalan haberler ile ilgili olarak hukuki yollara başvurumuzu yapmış bulunmaktayız. Hukuk mücadelemiz sonunda sorumluların cezalandırılacağı inancımız tamdır. Ancak firmamız hakkında çıkan haberleri ayrıntıları ile açıklamak zaruretini hissetmiş bulunmaktayız.

1- Kamuoyunu meşgul eden Serenler Tepesi ve Yüzme Havuzunun Özel İdare Genel Sekreteri olan İbrahim Şimşek’in tavassut ve yardımları ile aldığımız yönünde bir algı oluşturulmak istenmektedir. Biz firma olarak bu yerleri Özel İdareden satın almadık. Bu yerler yıllar önce Altan Eğlence Ltd.Şti tarafından Orman Bölge Müdürlüğünden alınmış olup biz firma olarak bu şirketi devralmak sureti ile bu yerlerin işleticisi olduk. Bu işlem tümü ile yasal olup Özel İdarenin ya da Orman Müdürlüğünün bu işlemlere olumlu yada olumsuz bir katkısının olması mümkün değildir.

Kaldı ki devir alındıktan sonra bu yerlere Varollar Firması olarak yapmış bulunduğumuz yatırımlar buradan sağlanacak olan kazancın kat kat üzerindedir. Burdur Halkına hizmet etmeyi amaçlamış olan firmamız bu yerlerin güzel bir şekilde çalışabilmesi için elinden gelen her türlü gayreti göstermiş ve göstermektedir. Bu iki işletmede halen zarar etmekte olup böyle tesislerden Burdur Halkını mahrum bırakmamak adına işletmeler açık tutulmaktadır. Bu iki işletmenin 300’ü aşkın çalışanı ve birçok yatırımı olan Varollar Firması içerisindeki ticari büyüklüğü yok denecek kadar azdır. Firmamız bu iki işletme ile ilgili olarak bu dedikoduları çıkaran toplumda konuşan ve kendisini dürüstlük timsali gibi gösteren kişileri, işletmenin geçmişteki hali ile bugünkü halini değerlendirmeye davet ediyoruz. Bu iki işletmenin her türlü hesabı açık olup gider ve gelirlerini her zaman açıklamaya da hazırız. Bu kadar özveri göstererek Burdur Halkına kazandırılmış bulunan bu tesisler ile ilgili çıkan bu dedikodular şirketimizi çok üzmüş bulunmaktadır.

2- Özel İdare Genel Sekreteri olan İbrahim Şimşek ile Antalya İiinde ortak bir inşaat şirketi kurduğumuz haberlerini üzüntü ve hayretle öğrenmiş bulunmaktayız. Bu haber ile ilgili olarak derhal hukuki ve cezai takibat başlatılacaktır. Bu haberleri ortaya atanları ispata davet ediyoruz. Alçakça ve kişisel çıkarlar uğruna bu haberleri yayan kişi veya kişileri esefle kınıyor bu iddialarını ispat edememeleri halinde kamuoyu önüne çıkarak firmamızdan ve Sayın İbrahim Şimşek’ten özür dilemelerini bekliyoruz. Bu tümü ile kendi alçak siyasetlerini yürütmek adına karalama kampanyası yürüten kişilerin ortaya attığı asılsız iddialardan başka birşey değildir.

BU ALÇAKÇA İDDİALARI ORTAYA ATAN KİŞİ VEYA KİŞİLERİ İDDİALARINI İSPATA DAVET EDİYORUZ. İSPAT EDEMEMELERİ HALİNDE BASİT KİŞİLİKLERİNİ KABUL ETMİŞ OLACAKLARINI TÜM KAMUOYU BİLMELİDİR. BU İDDİALARI ORTAYA ATANLAR ŞEREFSİZ ALÇAK SON DERECE TOPLUM İÇİN TEHLİKELİ İNSANLARDIR. BU İDDİALARI ORTAYA ATAN KİŞİLER TESPİT EDİLDİĞİNDE (Kİ EN KISA ZAMANDA TESPİT EDECEĞİZ) KENDİLERİNİN BU İFTİRAYI NİÇİN ORTAYA ATTIĞINI TÜM TOPLUM GÖRECEK VE BU KİŞİLERİ DERHAL TOPLUM DIŞINA İTECEKTİR.

Yukarıdaki açıklamalarımızın firma olarak hep arkasında olduğumuzu tümünün ispatını her zaman yapmaya hazır olduğumuzu, Burdur halkının böyle asılsız ve kendi kötü amaçları uğruna atılan iftiralar ile meşgul edilmesini üzüntü ile karşıladığımızı bildirir, saygılar sunarız.

Varollar adına Baki VAROL”

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive