Burdur’da 13 Mart 2019’da geçirdiği trafik kazasından bir gün sonra yaşamını yitiren MAKÜ öğrencisi İrem Su Akkaya’nın doğum gününde babasının sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım duygulandırdı.

13 Mart 2019 günü sabah saatlerinde Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) İstiklal Yerleşkesi kavşağında Süleyman Emre Kılınç yönetimindeki 42 DIP 19 plakalı otomobille uzman çavuş Emre Esmer yönetimindeki 03 RF 575 plakalı otomobil çarpıştı. Mobese kameralarına da yansıyan kazada Süleyman Emre Kılınç ile yanındaki İrem Su Akkaya ve Beyza Din (19) ile diğer otomobilin sürücüsü Emre Esmer yaralandı. Burdur Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalesinin ardından Isparta’daki özel hastaneye sevk edilen MAKÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi İrem Su Akkaya, bir gün sonra yaşamını yitirdi.

22 Temmuz 1999 doğumlu olan İrem Su Akkaya’nın babası Halil Akkaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duygulandırdı. Baba Akkaya, “Bugün günlerden İremsu’m. 22 Temmuz 1999 Perşembe bizim için bir dönüm noktası. Bugün bu kirli, kötü ve adaletsiz dünyaya bir melek geldi. Bizi şenlendirip mutlu etti. Bizim bir tanemiz, canımız, kanımız, evladımız, her şeyimiz oldu. Biz seninle büyüdük. Hayatı öğrendik. Bana baba olma şerefini tattırdın. Annene cennet kapılarını araladın. Sen bugün bizi biz yaptın. Seni hep sevdik, hep seveceğiz. Sen hep 19 yaşındasın ve 19 yaşında kalacaksın bir tanem.” ifadelerine yer verdi.