Burdur’da, yaklaşık 2,5 yıldır mide kanseriyle mücadele ettikten sonra geçen yıl yaşamını yitiren lise öğrencisi İrem Ayvalı, mezarı başında dualarla anıldı.
Burdur’da, 2018 yılında mide yanması şikayetiyle gittiği Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde mide kanseri teşhisi koyulan, o dönem Özel Sağlık Meslek Lisesi 3’üncü sınıf öğrencisi olan İrem Ayvalı, çeşitli hastanelerde tedavi gördü. En son İstanbul’da bir hastanede tedavi olduktan sonra Burdur Menderes Mahallesi’ndeki evine gönderilen İrem Ayvalı, 18 Şubat 2020′ sabah saatlerinde fenalaşınca Burdur Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada müdahale edilen İrem Ayvalı, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.
İrem yaşamını yitirmesinin birinci yılında mezarı başında ailesi ve yakınları tarafından anıldı.
Sultan Dere Mezarlığındaki anmaya İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, Ak Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, önceki dönem Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, Burdur Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ferit Çelikbaş ile İrem Ayvalı’nın ailesi, yakınları ve arkadaşları katıldı.