Burdur İnsuyu Ovası’nda geçtiğimiz gün yaşanan şiddetli sağanak ve dolu nedeniyle mahsulleri zarar gören çiftçilerin hasarı tespit edildi.

Burdur’da 10 Ağustos Çarşamba günü etkili olan sağanak ve dolu yağışı, Fasulye Üretimi ve Örtü Altı yetiştiriciliğinin merkezi konumunda olan İnsuyu Ovası’nı vurdu. Şiddetli sağanak ve dolu İnsuyu Ovası’ndaki mahsullere zarar verdi.

“HASAR TESPİTİ BAŞLADI”

İnsuyu Ovası’nda meydana gelen dolu afetinden dolayı bugün Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne müracaatta bulunan 154 üreticinin arazilerine gidilerek hasar tespiti yapıldı. Ekipler ile birlikte İnsuyu Ovası’na gelen Tarım İl Müdürü Mehmet Tuğrul, dolu yağışı dolayısıyla mahsulleri zarar gören üreticilere geçmiş olsun temennisinde bulunarak Tarım İl Müdürlüğü’nün olası bir afet durumunda her zaman yanlarında olduğunu ifade etti.

İnsuyu Ovası’nda 154 üreticininin arazisinde yapılan incelemeler sonucunda zarar gören yerler için tutanak tutuldu. Yapılan tespitlerde 1800 dekara yakın alanda %30-%100 oranında hasar tespiti yapılarak gerekli çalışmalar başlatıldı.