ÇevreManşet‘İNSUYU MAĞARASI’NDA YENİ DÖNEM

4 sene ago

İlimizin önde gelen doğal güzelliklerinden biri olan İnsuyu Mağarası için yeni bir dönem başlıyor. Artık İnsuyu Mağarasında tüm sorumluluk Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğüne geçti.

“Türkiye’nin turizme açılan ilk mağarası olma” ünvanını elinde bulunduran, Burdur’un önde gelen değerlerinden biri olan İnsuyu Mağarası için, Vali Şerif Yılmaz başkanlığından toplanan İnsuyu ve Çendik Turistik Tesisler Birliği önemli bir karar alarak İnsuyu Mağarasının Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğüne tahsisini gerçekleştirdi.

Son dönemlerde aynen Burdur Gölü’nde olduğu gibi kaderine terk edilme, çekilen suları ile gündeme gelen İnsuyu Mağarasında işletmeciliğinden bakımına kadar artık 6. Bölge Müdürlüğü sorumlu olacak.

İnsuyu ve Çendik Turistik Tesisler Birliği Meclisi Vali Yılmaz başkanlığında toplandı

İnsuyu ve Çendik Turistik Tesisler Birliği Meclis Toplantısı Vali Şerif Yılmaz Başkanlığında yapıldı. Toplantıya Meclis Üyeleri; Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Genel Meclis Üyeleri Ali Evren, Osman Karakaya, Şükrü Kutlu, İbrahim Avcıl, Levent Tokmaker, Belediye Meclis Üyesi Şengül Tekin, Yarıköy Muhtarı Hasan Kapkın ve Çendik Köyü Muhtarı İsmet Vanlıoğlu katıldı. Toplantıda ayrıca Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, Birlik Müdürü Bahattin Üzgaş ve ilgili personelde yer aldı. Vali Yılmaz Başkanlığında gerçekleşen toplantıda, İnsuyu Mağarası’nın Orman ve Su İşleri Bakanlığı 6. Bölge Müdürlüğüne tahsisi, 2017 yılı bütçesi ve 2017 yılı katılım payı konuları görüşülerek karara bağlandı.Toplantı, gündemde yer alan diğer konuların görüşülmesi sonrası sona erdi.

Kodlama : SadeMedia Interactive