GündemManşetİNSUYU MAĞARASI ve çevresinden; yenilenen yüzüyle sezona iddialı başlangıç

2 sene ago

Burdur’un en önde gelen doğal güzelliklerinden ve tanıtım-turizm değerlerinden biri olan İnsuyu Mağarası yenilenen yüzüyle sezona iddialı başlangıç yaptı. Vali Şerif Yılmaz’ın Burdur’da turizmin gelişmesi, turizm pastasının büyütülmesi hedefinde İnsuyu Mağarası ve çevresi önemli bir yer tutuyor. İnsuyu Mağarası’ndaki çalışmaları yakından takip eden Vali Yılmaz, İnsuyu’nu yine o canlı, görkemli günlerine döndürme çabasında…

Vali Şerif Yılmaz önceki gün başkanlığında yapılan İnsuyu ve Çendik Turistik Tesisler Birliği Meclis Toplantısının ardından, Birlik Meclis üyeleri ile birlikte İnsuyu Mağarasında incelemelerde bulundu.

Türkiye’nin turizme açılan ilk mağarası olma özelliğini taşıyan İnsuyu Mağarası, mağara içerisinde yapılan çalışmalar ve çevre düzenlemelerinin ardından yenilenen yüzüyle ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

Türkiye’nin en işlek yollarından Burdur – Antalya karayolunun 13’üncü kilometresinde önemli bir konumda bulunan İnsuyu Mağarası’nda Vali Şerif Yılmaz’ın girişimleriyle başlayarak tamamlanan çalışmalar ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor.

Gerek sosyal alanlarının yapıldığı çevre düzenlemesi, gerekse mağara içerisinde yapılan aydınlatma çalışmaları, ses ve güvenlik kamera sistemi ayrıca acil telefon bağlantıları ile İnsuyu Mağarası daha nezih, daha güvenli bir ortamda hizmet vermeye devam ediyor.

İnsuyu’ndaki incelemeleri sırasında Vali Yılmaz’a İl Genel Meclis Üyeleri Ali Evren, Osman Karakaya, Levent Tokmaker, Belediye Meclis Üyesi Şengül Tekin, Yarıköy Muhtarı Hasan Kapkın ve Çendik Köyü Muhtarı İsmet Vanlıoğlu, Birlik Müdürü Bahattin Üzgaş eşlik etti.  İnsuyu Mağarası’nın işletmeciliğini yapan Öğretmenevi yetkilileri de ziyaret sırasında hazır bulunarak verilen hizmetlerle ilgili Vali Yılmaz ve Birlik Meclis üyelerine bilgi verdiler.

Vali Yılmaz incelemeleri sırasında, İnsuyu Mağarasını ziyaret için gelen vatandaşlarla da sohbet etme fırsatı buldu. Yapılan çalışmaları beğendiklerini söyleyen ziyaretçiler memnuniyetlerini ifade ettiler. Mağara içerisinde karşılaştığı üniversite öğrencileriyle de sohbet eden Vali Yılmaz, Bur- dur’da okuyan Manisalı olduklarını öğrendiği hemşehrileriyle ma- ğara çıkışında hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kodlama : SadeMedia Interactive