ManşetTurizmİNSUYU MAĞARASI ÇEVRESİNİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR!

10 ay ago

Burdur’un en önde gelen turizm değerlerinden biri haline İnsuyu Mağarası ve çevresini daha cazip hale getirmek için başlatılan, Vali Hasan Şıldak’ın da yakından takip ettiği çalışmalar hız kesmeden sürüyor.

Vali Hasan Şıldak, önceki gün  İnsuyu Mağarası Çevre Düzenlemesi işini yerinde inceleyerek tamamlanma aşamasına gelen çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Burdur Valiliği sosyal medya hesaplarından paylaşılan fotoğraflar, İnsuyu Mağarası çevresinin çehresinin değiştiğini ortaya koyuyor.

Bilindiği gibi; İnsuyu Mağarası, Türkiye’nin turizme açılan ilk mağarası. 1965 yılında ziyarete açılan İnsuyu, Burdur’daki turizm faaliyetlerinde öne çıkan bir yer. İnsuyu Mağarası, coğrafi konumu ile de turizm açısından büyük bir fırsat.

Türkiye’nin en işlek, yaz aylarında en yoğun karayolu bağlantılarından biri olan Burdur – Antalya karayolu üzerindeki İnsuyu Mağarası, eski canlı günlerine geri dönmenin peşinde…

Özellikle, son yıllarda başta Salda Gölü olmak üzere lavanta tarlaları, ilimizdeki antik kentlere gösterilen ilginin giderek artması, ziyaretçi sayılarının yükselmesi, İnsuyu bölgesi için de yeni bir ümit, şans oldu. 2019 yaz turizm sezonunda İnsuyu Mağarası daha fazla ziyaretçi çekti. İşte; bu noktada tüm bu olumlu gelişmelerin üzerine Burdur Valiliği’nce başlatılan, Vali Hasan Şıldak’ın da büyük önem verdiği İnsuyu Mağarası’nın çevresini yenileme girişimleri, çabaları daha da bir anlam kazandı. İnsuyu bölgesinin, çevresinin güzelleşmesi, turizm alt yapısının iyileştirilmesi, Burdur’da turizmin gelişmesine kalıcı katkılar sağlayacak.

Kodlama : SadeMedia Interactive