GündemManşetİNSANLIK DAHA ÖLMEMİŞ! Burdur’daki Hurdacıdan alkışlanacak hareket

2 sene ago

Burdur’da Hurdacılık yapan 36 yaşındaki Aşır Öztürk satın aldığı sobanın içinden çıkan 100 Küçük Altını sahibine teslim etti.

Burdur şehir merkezi Mahrukatçılar Sitesi’nde yaklaşık 15 yıldır hurdacılık yapan Niğdeli Aşır Öztürk (36) önceki gün Menderes Mahallesi’nde Ayhan Yaman’a ait evden kullanılmayan iki soba ve bir fırını satın aldı. Öztürk akşama kadar satamadığı soba ve fırını işyerine getirdi. Sobanın içini inceleyen Öztürk poşet içerisindeki halk arasında çeyrek altın olarak tabir edilen 25’lik Altınları sobanın sahibi Ayhan Yaman adlı vatandaşa teslim etti.

DHA’ya konuşan Aşır Öztürk; “Arkadaş telefon etti hurdalarım var diye gittim satın aldım. Akşama kadar arabanın üzerinde gezdi. Soba yeni alın dediğim kimseler almak istemedi. Dükkana getirdim. İçerisinde dirsekler vardı. Baktım poşet var. Poşeti yırttım baktım iki tana çay kutusu var. Kutuların içindeki Paketleri açtım içinden çeyrek altınlar var. Kardeşlerime durumu anlattım. Götürüp sahibine teslim ettim” dedi.

Öztürk; “kız kardeşime eve götür kullan dedim almadı. Normalde aldığımız hurdaları presliyoruz. Soba biraz yeni olduğu için belki birisi satın alır diye preslemedim. Tesadüfen içindeki poşeti gördüm” diye konuştu.

Sobanın sahibi Ayhan Yaman’da (40); “Hurdacı arkadaşları aradım. Kullanılmayan iki soba ve fırın vardı. Babam içerisine birikimleri olan altınları bırakmış. Benim haberim yoktu. Temiz arkadaşlara rast geldik. Allah razı olsun kendilerinden. Dört yıl önce doğal gaz döşendiği için sobalar kullanılmıyordu. Getirip bize teslim etti. Altınları görünce bende şoke oldum” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive