Genelİlyas Köyü’nde örnek tesis

5 sene ago

İlyas Köyünde yapımı tamamlanan Düğün Salonu ve Köy Konağı sosyal tesisleri Vali Hasan Kürklü’nün de katıldığı bir törenle açıldı.

Açılış törenine, Vali Hasan Kürklü,  CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Vali Yardımcısı Bülent Uygur, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Karakaya, İl Jandarma Komutanı Vekili J. Binbaşı Asil Alper,  İl Genel Meclisi üyeleri ve köy sakinleri katıldı.

Sosyal tesislerin açılışı öncesi konuşan Vali Hasan Kürklü, Burdur’un köylerinin gerek altyapısı, gerek üstyapısı bakımından iyi bir noktada olduğunu söyledi. İlyas Köyü’nün örnek köylerden bir tanesi olduğunu belirten Vali Kürklü, “bundan sonraki temel prensibin ise vatandaşın mümkün oldukça köyde kalmasını sağlamak, köydeki yaşam kalitesini yükseltmek olduğunu” aktardı. Vali Kürklü, böylelikle şehirlere yapılan göçlerin önünü alabilmeyi amaçladıklarını bildirdi. Valilik olarak İlyas Köyüne yapılan yatırımlar için 80 bin liralık yardımda bulunduklarını kaydeden Vali Kürklü, paraların boşa gitmediğini ve çok güzel yatırımların yapıldığını dile getirdi.

Milletvekili Mehmet Göker’de yaptığı konuşmada, imece usulü yapılan çalışma için köylülere teşekkür etti.

İlyas Köyü Muhtarı Necdet Akın’da yapığı konuşmada köyde günlük 7 ton süt üretimi olduğunu, 25 bin küçük baş hayvan bulunduğunu ve ekonomisinin hayvancılığa dayalı olduğunu söyledi. Akın, Düğün Salonu ve Köy Konağının yaklaşık 300 bin TL’ye malolduğunu kaydetti. Konuşmaların ardından Düğün Salonu ve Köy Konağı sosyal tesislerinin açılışı gerçekleşti.

Vali Kürklü köy gezilerinde vatandaşlarla buluşuyor

Vali Hasan Kürklü önceki gün merkeze bağlı Kavacık, Karakent  ve İlyas Köylerini ziyaret etti. Köy ziyaretlerinde halkla iç içe olan, vatandaşlarla buluşan Vali Kürklü, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Jandarma Komutanı Vekili J. Binbaşı Asil Alper ile birlikte ilk olarak Kavacık Köyü’ne gitti.  Vali Hasan Kürklü’yü, Köy Muhtarı Zehni Sarıbaş ve köy sakinleri karşıladı. Muhtar Sarıbaş, Vali Kürklü’ye köy hakkında bilgi verdi ve köyün sıkıntılarını dile getirerek yardım istedi. Köy halkı ile bir süre sohbet eden Vali Kürklü, köyün sıkıntıları hakkında çalışma başlatacaklarını söyledi.

Vali Hasan Kürklü daha sonra Karakent Köyünü ziyaret etti. Köy Muhtarı Ahmet Acar ve ve köylülerle bir süre sohbet eden Vali Kürklü, daha sonra İlyas Köyü’ne geçti. Vali Kürklü burada da Muhtar Necdet Akın ve köylüler tarafından karşılandı. Vali Küklü köylülerle bir süre sohbet etti.

Kodlama : SadeMedia Interactive