GündemManşetSağlıkİlk’lerin yaşandığı Armağan İlci Mahallesi’nde; ‘KAN BANKASI’ PROJESİ

5 sene ago

Armağan İlci Mahallesi Muhtarı Yunus Bilgiç, yine bir ilk’e imza attı. Daha önce mahallede kitap okuma günü , kütüphane oluşturma gibi projeleriyle adından söz ettiren, Burdur’un en çalışkan Muhtarlarından Yunus Bilgiç, bu kez Armağan İlci Mahallesi’nde ‘Kan Bankası’ projesini başlattı.

Armağan İlci Mahallesi Muhtarı Yunus Bilgiç, önümüzdeki günlerde Burdur’da tüm bilboard’larda göreceğimiz, broşürlerle de vatandaşlara iletilecek olan ‘Kan Bankası’ projesi için çalışmalara başladı. Burdur’a örnek olacak proje kapsamında Yunus Bilgiç, tüm mahalle sakinlerinin kan gruplarını bilgisayara ve deftere kaydediyor.

Sadece mahalle sakinlerinin değil, diğer mahallelerde yaşayan vatandaşların da katılabileceği kampanya ile, kan bağışına ihtiyacı olan vatandaşımız olduğunda, Armağan İlci Mahallesi Muhtarı Yunus Bilgiç anında devreye girecek ve ihtiyaç olan kanı, kaydettiği ‘Kan Bankası’ndan, kan grubu uygun olan mahalle sakinini seçerek, kan bağışı yapması için yönlendirecek.

‘VATANDAŞIMIZ SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNE DUYARLI’

Projeden çok umutlu olduklarını, önemli olanın ‘insan sağlığı’ olduğunu vurgulayan Yunus Bilgiç; “İnanıyorum ki; projemize vatandaşlarımız ilgi gösterecek. Bizim Burdur halkımız bu konuda gerçekten duyarlıdır. Sadece kendi mahallemizden değil, başka mahallelerden de vatandaşlarımız Kan Bankası’na kayıt olabilecekler.” bilgisini paylaştı.

‘SADECE KENDİ İŞİMİZE BAKIYORUZ, İNSANLARA FAYDALI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ’

Burdur için, Burdur’da yaşayan vatandaşlar için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını vurgulayan Bilgiç, “Hepimiz sadece kendi işimizle ilgilenirsek, önümüze bakarsak, kendimiz nasıl başkalarına yardım edebilirim diye düşünürsek aslında hiçbir sorun kalmaz. Dayanışma ve yardımlaşma içerisinde çalışabiliriz. Biz de Armağan İlci Mahallesi olarak sadece kendi işimize bakıyoruz ve mahalle sakinlerimize, insanlarımıza nasıl faydalı olabiliriz diye projeler üretiyoruz. Bunların da vatandaşlarımızın nezdinde bir karşılığı oluyor” dedi.

KAN BANKASINA KAYIT YAPTIRMAK İÇİN BU NUMARAYI ARAYIN’

Kan Bankası’na kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar, Yunus Bilgiç’in 0542 333 68 69 numaralı telefonuna isim-soyisim-kan grubu ve numaralarını yazarak SMS atarlarsa, projeye dahil olabilirler.

Hacer ZEREN

 

Kodlama : SadeMedia Interactive