ManşetSiyasetİlimiz Milletvekillerinin gündeminde de; Anayasa değişikliği teklifi var

3 sene ago

Ülkemizde Hükümet sisteminde değişiklikler öngören, ‘Cumhurbaşkanlığı sistemi’ olarak adlandırılan Anayasa değişikliği teklifinin Meclis genel kurulunda görüşmeleri ve maddelerin oylamaları devam ediyor.

Siyaset gündeminin Anayasa değişikliği görüşmelerine kilitlendiği şu günlerde, ilimiz Milletvekillerinin gündeminde de Anayasa değişikliği teklifi var… Ankara’da Meclis genel kurulunda görüşmelere katılan ilimiz Milletvekilleri, sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamalarda, Anayasa değişikliği ile ilgili görüşlerini de kamuoyu ve takipçileriyle paylaşıyorlar.

Özçelik: “CHP siyaset üretemiyor”

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, önceki gün Meclis’te kavgaların çıktığı oturumda CHP’lilerin tavrını eleştirerek, “Siyaset üretemeyen CHP tehdit, işgal, kavga, şiddet ile milletin meclisinde kürsüyü işgal ederek çalışmalara engel olmayı marifet zannediyorlar.Kılıçdaroğlu, ‘Meclis’te CHP’yi göreceksiniz’ diyordu, işte gördük; işgalcilik, rezillik, bir parti kendisini bu kadar küçültebilir.CHP’nin vurmalı-kırmali-ısırmali Kürsü işgalli engellemelerine rağmen,Anayasa değişikliği 5.maddesi 343 oyla kabul edildi. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker ise, Anayasa değişikliği teklifine karşı çıkan, görüşlerini sosyal medya ortamında sert ifadelerle paylaşan isimlerin başında geliyor.

Göker: “Ekonomik ve siyasi terör tehdi altında iken başkanlığın bir anlamı yok”

Önceki gün Meclis genel kurulunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve önceki başkan Deniz Baykal ile çektirdiği fotoğrafı “saat 03.00 Genel Başkanlarımızla mücadeleye devam ediyoruz” ifadesiyle paylaşan Göker, “memleket ekonomik ve siyasi terör tehditi altında iken derdi başkanlık olanları dün açık oy kullanırken gördük…. Yazık bu ülkenin sizi yetiştirmek için verdiği emeklere. 3 ay sonra rejimin ne olacağının belli olmadığı bir ülkeye aklı başında hiçbir insan yatırım yapmaz hele ki bakana bile kayyum atama yetkisi verilmişken. Ülkemizi seviyorsanız derhal Anayasa değişiklik paketini geri çekin.Vatandaşın 3-5 kuruşluk dolarını bozdurmasıyla bu iş olmaz olmayacağını siz de biliyorsunuz!” paylaşımlarıyla Anaya değişikliği teklifini eleştirmeye devam etti.

Petek genel kurulda konuştu

AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek de; Anayasa’da değişiklik yapılmasına dair kanun teklifinin 1. maddesi üzerine Meclis genel kurulunda yaptığı konuşmanın video sunu takipçileriyle paylaştı.

Kodlama : SadeMedia Interactive