ManşetSiyasetİlimiz Milletvekili Özçelik, Başbakan Yıldırım’a Burdur’un beklentilerini anlattı

4 sene ago

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, 7 Ekim 2016 Cuma günü Ankara’da AK Parti Genel Merkezi’nde Başbakan Binali Yıldırım’a, Burdur’un öncelikli sorunlarına çözüm önerilerini, beklentileri iletme fırsatı buldu.

Toplantıda söz alan Milletvekilleri, kendi seçim bölgeleri ile ilgili yapılması gereken çalışmaları açıkladı. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım, 37 Milletvekili ile Cuma günü AK Parti Genel Merkezi MKYK salonunda, Genel Başkan Yardımcılarıyla birlikte bir toplantı düzenledi. İlimiz Milletvekili Bayram Özçelik, “Burdur için; Hızlı Tren’den, şehir üniversitelerine, Menderes nehrinden Burdur Gölü’ne su aktarılması” önerisine kadar geniş yelpazede taleplerini dile getirerek, Başbakan’a aktardı.

Özçelik, Başbakan Yıldırım’ın aktardığı konulara olumlu yaklaştığını belirterek, “En kısa sürede ilimiz için yapılması gereken çalışmaları yaparak, eksiklerimizi tamamlayacak ve yeni yatırımlara Başbakanımız başta olmak üzere Hükümetimiz ve tüm Ak Parti kadroları ile var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

İşte; Özçelik’in konuşmasında öne çıkan konu başlıkları, talepleri:

Genel olarak engelli maaşı kesilen engellilerin Aile Gelir Testinin yeniden engelli lehine değerlendirilmesini talep ettim.

İLİMİZLE İLGİLİ OLARAK;

-Eskişehir-Antalya Hızlı Tren çalışmalarının hızlandırılmasını DDY Genel Müdürleriyle yaptığım toplantılar hakkında bilgi aktardım.

-Şeker Fabrikası’nın özelleşmesi kapsamında Burdur Panko Birliğin, Fabrikayı satın alabilecek güç’te olduğunu belirttim.

-YÖK’te ‘Şehir Üniversiteleri’ kurulması konusunda çalışmalar yapılması halinde Burdur’daki Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizin bu kapsamda yer alacağını söyledim.

-Burdur Gölü’ne hayat suyu verilmesi için Afyonkarahisar-Dinar-Eldere Köyü’nden Menderes Nehri’nin kolundan sadece kış aylarında 2 ay Burdur Gölü’ne su aktarılmasını talep ettim.

-YÖK’te bekleyen Diş Hekimliği Fakültesi açılmasına destek verilmesini talep ettim.

-Ayrıca, etüd ve keşfi tamamlanan Burdur-Ağlasun yolunun 2017 yatırım programına alınması talep ettim.

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive