GündemManşetSiyasetİlimiz MHP Milletvekili Alparslan Dursun sert çıktı: ‘Bebek katilleriyle aynı safta olamayız’

5 sene ago

Milliyetçi Hareket partisi (MHP) Burdur Milletvekili Alparslan Ahmet Dursun, MHP’nin TBMM Başkanı seçimindeki tavrını eleştiren kesimlere sert bir cevap verdi. MHP’nin ilkeleri olduğunu, duruşu olduğunu vurgulayan Dursun, “bizim HDP konusunda düşüncemiz belli. MHP’nin bebek katilleri ile aynı safta olması düşünülemez” dedi.

MHP’nin ilkelerinden asla vazgeçmeyeceğinin altını çizen Dursun, “Partimin meclis başkanlığı seçimlerindeki tutumunun eleştirilmesi şaşırtıcı bir durum. Milliyetçi Hareket Partisi ilkeleri ve 46 yıllık mazisi olan bir partidir. Birileri istiyor diye de bu ilkelerinden taviz vermeyecektir. Bu yüzden HDP’yle bizi yan yana getirmeyi planlayanlar, bu duruşumuzla karşılaşacaklardır. Bizim bebek katilleriyle aynı safta olmamız düşünülebilecek bir durum değildir” açıklamasını yaptı.

MHP Burdur Milletvekili Alparslan Dursun’un açıklaması şöyle:

Bebek katilleriyle yan yana gelmeyiz

“Partimin Meclis Başkanlığı seçimlerindeki tutumunun eleştirilmesi şaşırtıcı bir durum. Milliyetçi Hareket Partisi ilkeleri ve 46 yıllık mazisi olan bir partidir. Birileri istiyor diye de bu ilkelerinden taviz vermeyecektir. Bu yüzden HDP’yle bizi yan yana getirmeyi planlayanlar, bu duruşumuzla karşılaşacaklardır. Bizim bebek katilleriyle aynı safta olmamız düşünülebilecek bir durum değildir. Seçimlerden önce yapmış olduğumuz açıklamalarda da bunu belirtmiştik. Biz bu sözümüzün arkasında duruyoruz ve durmaya da devam edeceğiz. Çizgimizden ayrılmayacağız, duruşumuzu bozmayacağız! Bölücülerlerle işbirliği yapmakta ilkelerimizde yer almamaktadır. Duruşumuz bölücülüğe karşıdır. Birilerinin yancısı olmak gibi de bir arzumuz yoktur.

Sonuçlar, herkesin safını belli etti

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP, MHP’ye Sayın İhsanoğlunu teklif etmiş ve seçimlerde de desteklemiştir, bu halde Meclis Başkanlığı seçimlerinde CHP neden Sayın İhsanoğlunu desteklememiştir? Bugüne kadar ne değişmiştir de Cumhurbaşkanlığına yakıştırılan Sayın İhsanoğlu Meclis Başkanlığı için desteklenmemiştir ? CHP’nin Sayın Erdoğanla görüştükten sonra adaylığını açıklayan Sayın Baykal için destek istemesi meşru, MHP’nin Sayın İhsanoğlu için destek istemesi mi gayrımeşrudur? Bize bu eleştirileri yöneltenler unutmamalıdır ki Sayın Baykal, Sayın Erdoğan’la görüştükten sonra adaylık açıklamıştır. Kimlerin hangi safta yer aldığı gayet açıktır. Bu yüzden partimin tutumunun arkasındayım.

MHP gözü yaşlı anaları ve yetim çocukları unutmayacak

Bizi Meclise gönderen hemşehrilerimizin gönlü ferah olsun biz duruşumuzu bozmayacağız, çizgimizden ayrılmayacağız. Milliyetçi Hareket Partisine yön verme gayretine girmeye çalışanlar şunu iyi bilsinler ki; Ne CHP istedi diye bölücülerle aynı safta yer alacağız ne de bölücüler istedi diye ilkelerimizden vazgeçeceğiz. İlkelerimiz ülkemizin bütünlüğü açısından büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden ilkelerimizle uygun düşmeyen hiç bir teklif bizim için önem arz etmez. Bizim için ülkemizin bölünmez bütünlüğü siyasi çıkarların üzerindedir. Siyasi çıkar gözetenler ülkemizin bölünmez bütünlüğünü hiçe saymaktadır. Onlar için başkanlık furyası bebek katilleriyle işbirliği yapmayı meşru kılmıştır. MHP bu vebal altına girmemiştir ve de girmeyecektir. Şehitlerimize ve gazilerimize sahip olmaya devam edecektir. Gözü yaşlı analarımızı, yetim çocuklarımızı unutmayacaktır.”

 

Kodlama : SadeMedia Interactive