İlim Yayma Cemiyeti Burdur Şubesi’nden uzaktan eğitim alan öğrencilere anlamlı destek.
Burdur’da İlim Yayma Cemiyeti, koronavirüs pandemisi nedeniyle uzaktan eğitim olarak devam eden yeni eğitim-öğretim döneminde uzaktan eğitim gören ve internet sıkıntısı çeken öğrenciler için İlim ve Kitap Kafede ücretsiz ve sakin bir ortamda ders çalışma imkanı sunacak.
Koronavirüs pandemisi nedeniyle uzaktan eğitim gören ve internet sıkıntısı çeken öğrenciler Pazar günü hariç haftanın her günü, saat 10:00 – 18:30 arasında İlim ve Kitap Kafe’ye gelerek EBA derslerine girip, derslerine de çalışabilecek.
Uzaktan eğitim alan öğrencileri İlim ve Kitap Kafe’ye davet eden İlim Yayma Cemiyeti Burdur Şubesi Başkanı Halil Çiçek; ” Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında geçtiğimiz yıllarda açılıp, hizmet vermekte iken bu yıl Mart ayında COVİD‐19 tedbirleri kapsamında kapanan “İlim Kitap Kahve” Ağustos ayında kapılarını yeniden açtı. 2000 kitap, çeşitli zeka oyunları ve ücretsiz ikramları gençlerle buluşturuyoruz. Gençlerimiz sınavlara hazırlanırken sessiz ve huzurlu bir ortamda kitabını okurken yanında ücretsiz çay ikramımız bulunmaktadır. COVİD-19 ile mücadele kapsamında uzaktan eğitim alan öğrencilere destek olunması noktasında,gençlerimizin eğitimlerinden geri kalmaması adına elimizdeki bütün imkanları seferber ediyoruz. İnternet sıkıntısı sebebiyle EBA derslerine giremeyen gençlere destek olunması adına Kitap Kahvemizdeki internet hizmetiyle gençlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Gençlerimiz; maske, mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde gönül rahatlığı ile Kitap Kahvemizde derslerini takip edebilir.” dedi.
-Muhammet Fatih Başcı