İlçeManşetİlçelerde devlet – millet bütünleşmesi (Vali Hasan Şıldak’tan Gölhisar turu)

8 ay ago

Vali Hasan Şıldak ilçe gezilerini Ramazan Ayında da sürdürüyor. İl genelinde sahada olan, devletin sıcak yüzünü her ortamda hissettirmeye çalışan Vali Şıldak’ın 21 Mayıs 2019 Salı günü  durağı ilimiz batı kuşağının en büyük ilçesi Gölhisar oldu. Coğrafi konum avantajına, zengin bir kültür birikimine sahip, tarım potansiyeli ile dikkat çeken Gölhisar, ilimizde son yılların en hızla gelişen, büyüyen ilçelerinden biri…

Gölhisar turunda Kaymakamlık, Belediye, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Şıldak, kurum ziyaretlerinin ardından Yamadı Köyü’ne geçerek vatandaşla buluştu. Ziyareti kapsamında Şehit Zeki Eröz’ün Yamadı Köyü’nde yaşayan ailesini evlerinde ziyaret etti. Köyde açılan Halk Eğitim Kursunda incelemede bulundu.

Gölhisar programının devamında İlçe Merkezinde tamamlanmak üzere olan Hacılar Camii ve ağaç oymacılığı ustası Emin Eryalçın’a ziyarette bulunan Valimiz, çalışmaların sürdüğü “Kibrya Ören Yeri Karşılama Alanı ve Antik Kenti” gezerek devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

İlçe programının son bölümünde Vali Hasan Şıldak eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte, Şehit ve Gazi Aileleri, İlçe Yöneticileri, Muhtarlar ve Vatandaşlarla iftarda bir araya geldiler.

İLÇE PROGRAMINA KURUM ZİYARETLERİ İLE BAŞLADI

Gölhisar programına Kaymakamlık ziyaretiyle başlayan Vali Şıldak, Kaymakam Mustafa Ünver Böke’yi makamında ziyaret ederek İlçe hakkında genel brifing aldı. Kurum ziyaretlerine Belediye Baş- kanı İbrahim Sertbaş’ı ziyaretle de- vam eden Vali Şıldak, sonrasında İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek genel asayiş durumu ile ilgili bilgi aldı.

YAMADI KÖYÜ’NE ZİYARET

Vali Şıldak, programının devamında köy ziyaretleri kapsamında Gölhisar İlçesine bağlı Yamadı Köyüne ziyarette bulundu. Yamadı Kö- yünde yaşayan Şehit Zeki Eröz’ün ailesini evlerinde ziyaret ederek bir süre şehidimizin annesi ve kardeşiyle sohbet eden Vali Şıldak, daha sonra köy sakinleri ile bir araya gelerek talep ve isteklerini dinledi. Köyde açılan halk eğitim kurusunu ziya- retinin ardından ilçe merkezine geçti.

İLÇE MERKEZİNDE BİR DİZİ ZİYARET VE İNCELEMELER

Programına ilçe merkezinde Hacılar Camii’ni ziyaretle devam eden Vali Şıldak yapımı tamamlanmak üzere olana camiyi gezerek, cami hakkında yetkililerden bilgi aldı. Bu ziyaretin ardından Ağaç Oymacılığı Ustası Emin Eryalçın’ı atölyesinde ziyaret eden Vali Şıldak, ustayla uğraştığı zanaatla ilgili bir süre sohbet etti. Daha sonra Kibyra Antik Kentine geçen Vali Şıldak, Ören Yeri Karşılama Alanı inşaat çalışmaları ve kazı alanında incelemelerde bulunarak, devam eden çalışmalarla ilgili Kazı Başkanı Doç. Dr. Şükrü Özüdoğru’dan bilgi aldı.

GÖLHİSARLILARLA İFTARDA BULUŞTU

Vali Şıldak eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte, Gölhisar ziyaretinin son bölümünde İlçe merkezinde Şehit ve Gazi Aileleri, Gölhisarlı vatandaşlar, İlçe Yöneticileri ve Muhtarlarla iftarda buluştular. Gölhisarlılarla bir arada olmaktan duydukları memnuniyeti ifade eden Vali Şıldak ve eşi, iftar süresince yakından ilgilendikleri Ailelerle bol bol sohbet ettiler.

Vali Şıldak iftar programında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bu güzel mübarek Ramazan iftarında birlikte olmak ve sizlerle bereketli sofralarda buluşmuş olmaktan duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Ramazan ayı boyunca inşallah bütün ilçelerimizi bu şekilde ziyaret etmiş olacağız. Buradaki amacımız tabi hem kamu kurum kuruluşlarımızı kaymakamlıklarımız, belediyelerimiz, güvenlik birimlerimizi ziyaret etmek, İlçelerimizde yürütülen belli başlı çalışmaları yerinde incelemektir. Ayrıca Şehit ve gazi ailelerimiz başta olmak üzere her zaman yanlarında olmaya özen gösterdiğimiz toplumumuzun çok değerli kesimlerinin özel ailelerimizin yanlarında olmak ve Ramazan ayında bu birlikteliği daha da pekiştirmek adına sizlerin aranızdayız bu mutluluğu birlikte yaşıyoruz.

Ben öncelikle Kaymakamımıza ve çalışma arkadaşlarına böyle güzel düzenleme için böylesine güzel bir sofrada bizleri buluşturduğu için teşekkür ediyorum. Bugün kendisinin de ifade ettiği gibi öğle saatlerinden itibaren Kaymakamlığımızı ziyaret ettik ve Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Jandarma ve Emniyet birimlerimizi ziyaretimizin yanı sıra Kibyra Antik Kentinde devam eden çalışmaları yerinde gördük. Köy ziyaretlerimiz kapsamında Yamadı köyümüzde vatandaşlarımızla buluşarak, halkımızla sohbet ettik dertleştik. Köyümüzde yaşayan Şehit ailemizi evlerinde ziyaret ettik. Akşam saatlerinde de burada bulunan siz güzel insanlarla Gölhisar’ımızın temsilcileriyle birlikteyiz. Aslında bütün Gölhisar burada çünkü sizler bütün halkı bütün toplumu temsil ediyorsunuz. Muhtarlarımız köylerinden mahallelerinden geldiler. Yine il genel meclisi üyelerimiz burada ilçe yöneticilerimiz burada şunu yapmaya çalışıyoruz. Tabi Gölhisar aslında çok muhabbetli, kendi içinde özel değerleri olan manevi ve milli değerlerine her zaman sahip çıkmış ve burada çalışmış olanlarında her zaman hayırla özlemle yad ettikleri güzel bir İlçemiz. Bizim içinde özenle üzerinde durduğumuz İlçelerimizden biri.

Toplumsal bütünleşme ve kaynaşma çok önemli. Bir yerleşim yerinde huzur varsa güvenlik varsa karşılıklı hoşgörü ve anlayış gelişirse orada her türlü yaşanılabilir koşulların oluşması ve hizmetlerin akıcı bir şekilde kendini göstermesi çok daha kolay gelişiyor, çok daha mümkün oluyor. Bu manada Ramazan ayıda bizlere bir fırsat sunuyor aslında. Birlikte olmak, muhabbetimizi tazelemek, kendimize ve eşimize dostumuza zaman ayırmak her türlü düşünceden ve fikirden olursa olsun insan olma temelinde ve Türk vatandaşı olma temelinde ortak paydalarda buluşabilmek adına bir fırsat teşkil ediyor.

Ramazan ayı bolluğuyla bereketiyle olduğu gibi bu kaynaştırıcı bütünleştirici özelliğiyle de bizlere çok büyük imkanlar sağlıyor ve iftar sofraları da bunun tecelli ettiği en güzel mekanlar oluyor. Burada olmak bizler adına çok güzel çünkü siz özel insanların hem halkımızın temsilcilerinin hem de özel insanların arasındayız ben hepinize böyle bir davete icabet ettiğiniz için katıldığınız içinde teşekkür ediyorum. Her zaman toplum olarak bütün kesimlerin yanındayız gerek bizlerle, gerek Kaymakamlarımız hükümetimizin ve devletimizin de zaten izlediği yöntem yol budur devlet milletiyle bir bütündür. Tek başına ne millet bir şey ifade eder nede devlet tek başına bir şey ifade eder. Hepsinin birliği bütünlüğü kaynaşması karşılıklı dayanışmasıyla güç doğar. Böyle olunca da ülkemiz güçlenecek ve bizi biz yapan değerler birlik ruhu bu dayanışma ruhu oldukça da Türk milletinin, devletimizin gelişimi güçlenmesi artarak devam edecektir. Bize uzanan her türlü kirli elin ve emelin gerçekleşme şansı sıfır ihtimaldir. Çünkü bu sofralar bu birliktelik bunu ifade ediyor. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Ramazanınız mübarek olsun şimdiden yaklaşmakta olan Ramazan bayramınızı da kutluyorum. Ailecek hep birlikte huzur içinde nice bayramlara dilekleriyle hepinize saygılarımı sunuyorum.”

Kodlama : SadeMedia Interactive