Burdur İl Sağlık Müdürü Sırrı Şenbayram; “Pandemi ile baş etmenin tek yöntemi aşı. Hem biontech hem sinovac aşılırının her ikisini de  yapmaktayız. İlimizde aşılama faaliyetleri bu kapsamda iyi gitmekte. %71 rakamına ulaştık. %75’e ulaşıp mavi iller arasına girmeyi istiyoruz. O yüzden herkesi sağlık tesislerimize, buradaki toplu aşılama alanlarımıza davet ediyoruz.” dedi.

Burdur İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, 15 Temmuz günü Cumhuriyet Meydanı’nda kurduğu stant ile  vatandaşlara yerinde Kovid-19 aşılama hizmeti veriyor.

Burdur Sağlık Müdürlüğü ekipleri 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla insan hareketliliğinin fazla olacağı Cumhuriyet Meydanı’nda isteyen vatandaşlara oluşturulan özel bölümlerde Kovid-19 aşısı yaptı.

“Pandemi ile baş etmenin tek yöntemi aşı”

Aşılama çalışmaları hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Sırrı Şenbayram; “Malumunuz Kovid-19 pandemisi nedeniyle etkin biçimde aşılama faaliyetleri devam etmekte. Randevulu hastalarımızın yanı sıra kişilerin toplu halde bulunduğu yerlere giderek aşılama yapıyoruz. Yine tesislerimizde randevulu şekilde aşı yapmaya devam ediyoruz. Bugün malumunuz 15 Temmuz, meydanımızda bir talep var. İnsanlarımız geliyorlar günün anlam ve önemine binaen ve bu demokrasi şenliğinde biz aşılama faaliyetlerini de buna eklemek istedik. Burada bizim ekibimiz yerinde aşılamaları yapıyorlar. Çünkü bu pandemi ile baş etmenin tek yöntemi aşı. Başka bir yöntemi yok. Kişisel koruma tedbirlerini uygulamak. Bu kapsamda da burada aşılama faaliyetlerine devam ediyoruz.” diye konuştu.

“%75’e ulaşıp mavi iller arasına girmeyi istiyoruz”

Şenbayram; “Burada hem biontech hem sinovac aşılırının her ikisini de  yapmaktayız. İlimizde aşılama faaliyetleri bu kapsamda iyi gitmekte. %71 rakamına ulaştık. Biraz daha gayret edersek il olarak bu aynı zamanda Burdurlu hemşehrilerimize mesajımızdı. %75’e ulaşıp mavi iller arasına girmeyi istiyoruz. Şu anda sarı illerdeyiz. O yüzden herkesi sağlık tesislerimize, buradaki toplu aşılama alanlarımıza davet ediyoruz. Bayramda da 24 saat hastanelerimizde aşılama faaliyetlerimiz devam edecek. Tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.” dedi.

-Muhammet Fatih Başcı