Burdur İl Genel Meclisi’nde İl Özel İdaresi’nin 2021 yılı bütçe görüşmeleri tamamlandı. İdarenin 2021 bütçesi 83 milyon oldu. 

Burdur İl Genel Meclisi Kasım ayı 20. Birleşimi, Vali Ali Arslantaş’ın katılımları ile İl Genel Meclis Toplantı salonunda, İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık Başkanlığında yapıldı. Gündemin 3. maddesi olan İl Özel İdaresi’nin 2021 yılı bütçesi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Burdur İl Özel İdaresi’nin 2021 yılı bütçesi 83 milyon olarak belirlendi.

Toplantıya başta Vali Ali Arslantaş olmak üzere, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, İl Genel Meclisi Üyeleri, Özel İdare birim müdürleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı. 

Bütçe görüşmelerinin tamamlanmasının ardından İl Genel Meclis Üyelerine hitap eden Vali Arslantaş, yoğun bir şekilde mesai harcayan meclis üyelerini çalışmaları dolayısıyla kutalayarak, 83 milyon olarak kabul edilen 2021 yılı bütçesinin İlimize hayırlı olmasını diledi.

Vali Arslantaş burada yaptığı konuşmada; “İl Genel Meclisimizin kıymetli başkanı, çok değerli meclis üyesi arkadaşlarım, yoğun bir maratonun, yaklaşık yirmi günlük çalışmanızın neticesini bizlerde görmüş, şahit olmuş olduk.

 Sizlerin çok iyi bildiği gibi İl Özel İdareleri, ilin ana itici motor gücüdür. İlin hangi konusu olursa olsun, bu dağdaki yaşayan bir hayvanın aç kalmasına engel olmak için yapılan çalışmada da, köylerimizde vatandaşlarımızın mahalli müşterek ihtiyaçlarının yerine getirilmesinde de, Bakanlıklarımızın ve merkezi idare kuruluşlarımızın yapacakları ildeki yatırımlarda da İl Özel İdarelerinin mührü vardır.

 Sizleri bu şekilde bütçenin oylanmasında iş birliği içerisinde, hedef birliği içerisinde, vatandaşımıza köylümüze hizmet etme aşk, şevk ve heyacanı içerisinde görmekten, ziyadesi ile memnun oldum. Bunuda keyf bağışlamak için söylemiyor, hakikati dile getirmek için söylüyorum. Hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. 2021 yılı bütçemizi denk bütçe olarak çalıştığınızı biliyorum, memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

 Kıymetli arkadaşlar, yapacağımız projelerle elde edeceğimiz her yeni geliri, ayrıca bütçeleştirmesini sene içerisinde zaten birlikte yapacağız.

 Biraz bütçemizde kısıntı var fakat, 2021 yılında elde edeceğimiz gerçek gelirin, giderle denkleştirilmesiyle bir bütçe çalıştınız. Geçtiğimiz yıla nazaran belli fedakârlıklarda yapmak durumunda kaldınız. Bunu hep birlikte göğüsleyeceğiz. Hem hizmeti yapacağız, hem de sürdürülebilir bir mali disiplin sağlayacağız.

 Kıymetli arkadaşlarım, inşallah yatırımlardan hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz. Vatandaşların ihtiyaçlarının yerine getirilmesinden de taviz vermeyeceğiz.

 Burdura yakışır hizmet etmeyi sizler ve idareyle birlikte, hep birlikte yapacağız. Yine KÖYDES işlerimizde de Kaymakamlarımızla, İl Genel Meclisi Üyesi arkadaşlarımın uyum içerisinde, yapılacak işleri birlikte planlayarak devam etmesini salık veriyoruz. Bu konunun takipçisi de olacağız. Kaymakamlarımızla birbirlerinizin rakipleri değilsiniz, çalışma ve çözüm ortaklarısınız. Bunu bu şekilde görüp, bu şekliyle devam edeceğiz. Kaymakamlarımızın riyasetinde ilçelerimizde yatırım programımızı, ihtiyaçlarımızı belirleyeceğiz. Yereldeki ihtiyaçların en iyi tespit edeni sizler olacağınız için, hem İl Özel İdaresi yatırımlarını hem KÖYDES yatırımlarını birlikte yapacağız inşallah.

 Sizlerin bizimle paylaşmak istedikleriniz var ise onlarına dinlemek istiyorum, söz almak isteyen arkadaşlarınıza söz vereceğiz, bu arada meclis salonumuzda hayırlı uğurlu olsun Allah güzel hizmetler etmeyi nasip etsin burada hepimize.” diyerek konuşmasını tamamladı.

İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık’ta yaptığı konuşmada; “Bugün İl Genel Meclisimizin, 2021 yılı Bütçe Görüşmelerinin son toplantısı olan 20. Birleşimini gerçekleştiriyoruz. Öncelikle 20 gündür büyük bir özveri ve gayret ile çalışan Bütçe ve Komisyon Başkanımıza, Bütçe Komisyon Üyelerimize, İl Genel Meclis Üyelerimize, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize, Birim Müdürlerimize ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederim.

2020 yılında içinde bulunduğumuz zorlu sürece rağmen, Valimiz Ali Arslantaş, Milletvekillerimiz, İl Genel Meclis Üyelerimiz, İl Başkanlarımız, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz, Birim Müdürlerimiz, Muhtarlarımız ve çalışma arkadaşlarımız ile birlikte; el ele, gönül gönüle vererek, 2020 yılı içerisinde yapılması planlanan proğramımızı bütçe imkanları doğrultusunda siz saygıdeğer meclis üyelerimiz ile ortaklaşa fikir birliğinde bulunarak gerçekleştirdik.

2021 yılı içerisinde de bütçe ve imkanlarımız doğrultusunda yine birlik beraberlik içinde, en şeffaf şekilde, sistemli ve gayretli çalışmalar ile köylerimize, köylülerimize, vatandaşlarımıza hizmet götürmek için gayret edeceğiz.

Bu duygu ve düşünceler ile bizlere desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanlarımıza, Valimize, Milletvekillerimize, İl Başkanlarımıza, siz değerli İl Genel Meclis Üyelerimize, Genel Sekreterimize, Birim Müdürlerimize, Muhtarlarımıza ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyor. 2021 yılı Bütçemizin; Ülkemize, Burdur’umuza, Köylerimize, Vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Burdur İl Genel Meclisi, 1 Aralık 2020 Salı günü 16:00’da yeniden toplanmak üzere sona erdi.