EkonomiManşetİL ÖZEL İDARESİNİN 2015 YILI BÜTÇESİ 46 MİLYON TL.

5 sene ago

Burdur İl Genel Meclisi’nin 2015 Yılı Mali Bütçesi 46 Milyon TL olarak oy birliği ile kabul edildi. Burdur İl Genel Meclisi Üyeleri, yoğun bir mesainin ardından  2015 yılı Burdur İl Özel İdaresi bütçe görüşmelerini tamamladı. AK Parti’de 18, MHP’den 6, CHP’den 3 üyenin bulunduğu İl Genel Meclisi’nde 2015 yılı mali bütçe yılı görüşmeleri tamamlanarak Burdur İl Özel İdaresi’nin 2015 yılı bütçesi oy birliği ile 46 milyon TL olarak karara bağlandı. Salı akşamı Meclis üyeleri Vali Hasan Kürklü’nün de katıldığı yemekte biraraya geldiler.

Bütçenin kabul edilmesi nedeniyle gerçekleşen yemekte konuşan Vali Hasan Kürklü 2015 yılı bütçesinin oy birliği ile kabul edilmesinin kendilerini ziyadesiyle memnun ettiğini belirtti. İl Genel Meclisinin yoğun çalışmalar sergilediğini belirten Vali Kürklü; ”İlimizin sorunları, ilimizin yapılması gereken işleri noktasında çok iyi çalışma sergilediler. En rantabl şekilde bir bütçe oluşturdular. İnşallah bu da bütçeye yansıtılır. Önümüzdeki günlerde yine hep beraber birlik beraberlik içerisinde ilçelerimizin, köylerimizin sorunlarını çözmek noktasında da birlik beraberliğimiz devam edecek” dedi.

Emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Kürklü; ”Bütçeyi uygulama aşamasında özel idaremize ve diğer daire müdürlerimize de çok görevler düşüyor. Bunda da bütçenin imkanları ölçüsünde bütçede yazılı işlerin tamamlanması noktasında el birliği ile çalışacağız. Birlik ve beraberliğin hizmet noktasında devam edeceğini memnuniyetle görüyorum. Her şey Burdur için” diye konuştu.

2015 yılında Burdur iline, ilçelerine ve köylerine yapılacak tüm işlerin plânlandığını bildiren İl Genel Meclisi Başkanı Osman Karakaya’da yaptığı konuşmada bütçenin oy birliği ile geçmesinden dolayı İl Genel Meclisi Üyelerine teşekkür etti.

Karakaya “Bütçemizi Kasım ayı itibariyle bitirdik. Gelecek yıl Burdur iline, ilçelerine, köylere yapacak olduğumuz tüm işlerin  planlamasını yaptık.. Bu planlamayı yaparken yardımcı olan, bütçenin onaylanmasında oy birliği ile karar veren tüm meclis üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Hiçbir sıkıntı ve tartışma olmadan tüm kararların oy birliği ile geçmiş olmasının da kendilerini sevindirdiği belirten Karakaya; ”Önümüzde gelecek yıl birçok işimiz var. Bir çok plânlamamız var. İnşallah Allah nasip eder bütçeye koyduğumuz bütün işleri bitiririz. Müdürlerimize, Genel Sekreterimize çok işler düşüyor, bizlere de çok işler düşüyor. Ben bu ekibin bu işlerin altından çok kolay kalkacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Yemeğe Vali Hasan Kürklü, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Karakaya, İl Genel Sekreteri İbrahim Şimşek, İl Genel MeclisiÜyeleri ile İl Özel idaresi Birim Müdürleri katıldı.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive