İl Genel Meclisinin 2021 yılı Kasım ayı 1. Birleşimi İl Genel Meclis Toplantı Salonunda, İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık başkanlığında yapıldı.

Açılış ve yoklama ile başlayan birleşimde İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık konuşma yaptı.

Akbıyık konuşmasında; “Görevde olduğumuz bir yılı daha sizlerle birlikte uyumlu bir şekilde çalışarak bitirmek üzereyiz. 2021 yılı içerisinde İl Genel Meclis Üyelerimiz, İl Özel İdaresi çalışanlarımız, köy muhtarlarımız ile uyum içinde çalışarak bütün köylerimize bütçe programımız dahilinde el birliğiyle ulaşmaya çalıştık. 2021 yılı bütçesi kapsamında ki planladığımız yatırımları büyük bir özveriyle çalışarak 2021 yılının son aylarında hedefimize büyük ölçüde ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bizlere 2021 yılında desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanlarımıza, Valimize, Milletvekillerimize, İl Başkanlarımıza, İl Genel Meclis Üyelerimize, Genel Sekreterimize ve değerli muhtarlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca İl Özel İdaresinde canla başla çalışan emekçi arkadaşlarımıza da verdikleri hizmetlerden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün itibariyle 2022 yılının Bütçe taslağı görüşmelerine başladık. Köylerimiz için durmadan çalışarak, fikir alışverişlerinde bulunarak ortak kararlarımız ile 2022 yılının Bütçesini oluşturacağız. Bugün itibariyle oluşturmaya başlayacağımız 2022 yılı Bütçesinin Burdur’umuza, Köylerimize, Vatandaşlarımıza ve Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Akbıyık’ın konuşmasının ardından gündemin 2. Maddesi olan “5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunun 45. Maddesine istinaden 2022 yılı İl Özel İdaresi Bütçe taslağının görüşülmesi” madde teklifi okutuldu.

Daha sonra oylamaya sunulan 2022 yılı İl Özel İdaresi Bütçe taslağının Plan Bütçe Komisyonuna havalesi meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

Gündemin 3. Maddesi olan dilek ve temenniler bölümünde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav’da konuşma yaptı.

Ertilav, “Bir yılı daha hedeflerimize ulaşmış olmanın vermiş olduğu mutluluk içerisinde bitirmek üzereyiz ve çalışmalarımız da artan oranda devam ediyor. Yol çalışmalarımız, kilit parke çalışmalarımız, içme suyu, kanalizasyon çalışmalarımız hepsi de devam etmekte. İnşallah bu bütçemizin İlimize, ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

-Muhammet Fatih Başcı