Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirler İlimiz genelinde en hassas şekilde uygulanmaya devam ediyor. 

Valiliğimiz koordinesinde ilgili kurum ve kuruluşlarımız tarafından titiz bir şekilde uygulanan bu tedbirlerin yanı sıra, önlemleri daha etkili hale getirmek adına Burdur Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan ek kararlarla birlikte yürütülen mücadelenin kararlığının yanı sıra toplumsal farkındalığın artırılması amaçlanıyor.

Bu kapsamda İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan ek tedbir kapsamında; “İlimize diğer İllerden gelen ve İlimizde bir süre kalacak kişilere yol kontrolleri ve diğer şekillerde ulaşılarak Burdur İli sınırları içinde ilk 14 gün evlerinden çıkmamaları, kendilerini izole etmelerine ilişkin taahhütname imzalatılması” kararı alınarak konunun ilgili birimler tarafından en hassas şekilde takip ediliyor.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak vatandaşlara uyarıda bulunan Vali Şıldak; 

“İlimiz genelinde bütün giriş noktalarındaki kontrolleri en üst düzeye yükseltiyoruz. 

İl dışından gelenlerin tamamına taahhütname imzalatılarak evde 14 gün süreyle aralıksız gözlem altında tutulması sağlanacak, uyulmaması durumunda yasal işlem yapılacak, bu konuda en kapsamlı şekilde denetim uygulanacaktır. 

Burdur’da tedbirleri hep birlikte titizlikle uygulamaya devam ediyoruz” şeklinde paylaşımda bulundu.

Burdur’da koronavirüs denetimlerinde uzun araç kuyrukları oluştu

Burdur’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan önlemler kapsamında gerçekleştirilen uygulama nedeniyle kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.

Burdur Valiliği koordinesinde kentte salgınla mücadelede alınan önlemler sıkılaştırıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince kent girişlerinde detaylı uygulama yapıldı. Araç sürücüleri ve yolcular Genel Bilgi Toplama (GBT) sisteminde sorgulandı. Sürücülere ve yolculara zorunlu olmadıkça yolculuk yapmamaları, maske ve eldiven kullanmaları konusunda uyarılar yapıldı.

Burdur-Antalya kara yolu Kışla mevkisinde uygulamadan yaklaşık 5 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.

Kent içinde de birçok noktada vatandaşların ateş ölçümü yapıldı, sürücüler dışarıya çıkmamaları konusunda ikaz edildi.