EkonomiManşetİKİNCİ EL ARABA piyasası da Hükümetin kurulmasını bekliyor

5 sene ago

Türkiye’de Hükümetin kurulması sorunu ticari faaliyetleri etkilerken, otomobil piyasası da bu durgunluktan nasibini aldı. Geçtiğimiz Cumartesi günü, şehrimizde Uzay Çatı altında kurulan araba pazarında, alıcıların da satıcıların da beklemede olduğu, alış-verişin durgun olduğu gözlendi.

Araba Pazarında otomobillerini sergileyen galericiler, alıcı olmamasından yakınırken, bu durumu henüz hükümetin kurulamamasına ve Ramazan Bayramı öncesi vatandaşın elindeki parayı çıkarmak istememesine bağlıyor. Alıcılar ise fiyatların yüksek olmasından yakındı.

İşte galericilerin ve alıcıların, Araba piyasası ile ilgili görüşleri:

FİYATLAR YÜKSEK

Hamit Başıbüyük: Araba Pazarı durgun. Alışveriş yok. Fiyatlar yüksek. Hükümetin kurulmaması piyasayı etkiliyor. Seçimden önce fiyatlar daha uygun ve piyasa hareketliydi. Şimdi vatandaşta beklemede. Araba almıyor. Bütün sektörler tedirgin.

Mahmut Varol: Fiyatlar yüksek. Yaklaşan bayram ve hükümetin kurulmaması fiyatları yükseltiyor. Alıcı da beklemede. Vatandaş ne yapacağını bilmiyor. Ben şimdilik sadece izliyorum. Belki bayramdan sonra, fiyatlar düşünce araba almayı düşünüyorum.

BELİRSİZLİK VAR

Osman Saçar: Hareket yok. Piyasa durgun. Bir belirsizlik var. Hükümet kurulamadığı için herkes beklemede. Fiyatlar yüksek, alım-satım yok. Alıcı da beklemede. Vatandaş sadece fiyatları soruyor. Almak için acele etmiyor.

Nurettin Aktürk: Araba piyasasında fiyatlar yüksek. Bayram yaklaşıyor. Hükümetin kurulmamasıyla fiyatların alakası yok. Her bayram öncesi piyasa böyle olur. Gelen oluyor. Bayram dolayısıyla biraz hareketli ama alıcı yok.

Arif Eksen: Pazar hareketli. Bayram sonrası alıcı artar. Hükümetin kurulmaması bence fiyatlarda ya da satışların az olmasında etkili değil.

VATANDAŞ HÜKÜMETİN KURULMASINI VE FAİZLERİN DÜŞMESİNİ BEKLİYOR

Şerafettin Semiz: Fiyatlar çok yüksek. Bayram dolayısıyla ve hükümetin kurulmaması piyasayı olumsuz etkiliyor. Pazara gelenler genelde sadece gözlemci. Piyasayı gözlemliyor. Vatandaş hükümetin kurulmasını ve faizlerin düşmesini bekliyor.

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive