BölgeGündemManşet‘İkinci 100 günlük Eylem Planı’nda BURDUR’A OTOYOL

1 sene ago

Aydın-Denizli-Burdur Otoyolu

Akdeniz Bölgesi’nin iç kısmında, ‘Göller Yöresi’ adı verilen bölgede Batı Akdeniz Bölgesi’nden Ege ve Orta Anadolu bölgeleri’ne geçiş alanı üzerinde bulunan Burdur ilinde ulaşım yatırımları büyük önem taşıyor.

Son yıllarda başta karayolu yatırımları olmak üzere gerçekleşen ulaşım yatırımlarıyla, coğrafi konumunu, stratejik avantajlarını ve geçiş yolları üzerinde olma özelliğini pekiştiren Burdur vilayeti, şimdi de otoyol yatırımları ağı içersinde yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün kamuoyu ile paylaştığı ‘ikinci 100 günlük Eylem Planı’nda açıklamış olduğu ulaşım yatırımları arasında Aydın-Denizli-Burdur Otoyolu yatırımı da bulunuyor.

Yap-işlet-devret yöntemiyle yapılacak olan Aydın- Denizli-Burdur Otoyolu, Ege bölgesi ile Akdeniz bölgesi arasındaki karayolu ulaşımını daha da kolaylaştıracak.

Ege ile Akdeniz bölgelerini birbirine bağlayacak olan otoyol, ülkemizdeki en önemli turizm merkezlerinin bu bölgelerde yoğunlaşması nedeniyle de ayrı bir önem taşıyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca kara, hava ve demir yollarıyla haberleşme hizmetleri alanında stratejik projeler hayata geçirilecek. “İkinci 100 Günlük Eylem Planı” kapsamında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca 35 projenin gerçekleştirilmesi planlanıyor.

İHALEYE ÇIKACAK

Toplam 246 kilometre uzunluğunda olacak olan Aydın-Denizli-Burdur Otoyolu ile Mersin (Çeşmeli)-Erdemli-Silifke-Taşucu Otoyolu’nun yap-işlet-devret yöntemiyle ihalesi yapılacak.

Kodlama : SadeMedia Interactive