EkonomiManşetİki komşu il’in; Isparta ve Burdur Ticaret ve Sanayi Odaları camiaları bir arada; “BİRLİKTE HAREKET ETMEK GEREKİYOR”

2 sene ago

ITSO heyeti, BUTSO Eylül ayı Meclis toplantısı’nda

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Eylül Ayı Meclis toplantısı, Meclis gündeminin yanı sıra, komşu ilimiz Isparta’nın iş dünyasının temsilcilerinin ağırlandığı bir platforma dönüştü… Burdur’a gelen Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) heyeti, BUTSO Meclis toplantısına katıldı.

Birbirine yakın iki vilayetin iş dünyasını temsil eden isimlerin buluşması örnek bir adım oldu. Bilindiği gibi; günümüz modern dünyasında, rekabetçi ekonomilerin boy gösterdiği ortamda, artık herhangi bir il’in, bölgenin, tek başına kalkınması, gelişmesi mümkün görünmüyor. Artık günümüzde, “bölgesel kalkınma modelleri, bölgesel iş birliği kanalları”,  ekonomi ve iş dünyasında geçerli, etkili oluyor…

Bu noktada; Batı Akdeniz coğrafyasının iki komşu il’i Isparta ve Burdur’un birlikte hareket ettiği, ortak projeleri yaygınlaştırdığı takdirde, iki tarafın da kazançlı çıkacağı bir konjonktürü yaşıyoruz… Kitle iletişim imkânlarının bu denli geliştiği, ulaşım olanaklarının kolaylaştığı günümüz şartlarında, Isparta ile Burdur’un başta tanıtım konusu, turizm hareketleri olmak üzere pek çok alanda birliktelik ruhunu, zemi- nini güçlendirmesi, birlikte ortak proje- leri hayata geçirmesi gerekiyor.

BUTSO ile ITSO yöneticileri, Burdur ile Isparta arasındaki ilişkilerin gelişmesi için somut adımlar atan kuruluşların başında geliyor. Meclis toplantısı bu anlamda örnek bir program oldu.

20 Eylül 2018 Perşembe günü Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Eylül ayı olağan Meclis Toplantısı BUTSO Meclis Başkanı Ömer Çeliker başkanlığında Odamız Meclis Toplantı Salonunda yapıldı. BUTSO Yönetim Kurulu başkanı Yusuf Keyik’in Temmuz-Ağustos Ayı Faaliyet Raporu sunumunun ardından; Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Meclis Başkanı Osman Şahlan ve beraberlerindeki ITSO Yönetim Kurulu Üyeleri BUTSO’yu ziyaret ettiler. İki il’in Oda mensupları hem tanışma hem de iki kardeş il’in ekonomik kalkınmasında atılacak somut adımlar üzerine istişare etme imkânı buldular.

Kodlama : SadeMedia Interactive