ManşetİKAMETİNİ BURDUR’A ALDIRAN ÖĞRENCİYE, BELEDİYE’DEN ULAŞIM DESTEĞİ

3 sene ago

Burdur Belediyesi tarafından 31 Aralık 2016 tarihine kadar ikametini Burdur’a aldıran öğrencilere 125 lira ulaşım desteği verilecek.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, öğrencilere verdiği ulaşım desteği sözünü tuttu. Burdur Belediyesi ile Burdur Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi arasında imzalanan protokol gereği, 31 Aralık 2016 tarihine kadar ikametini Burdur’a aldırdığını belgeleyen öğrencilere 125 lira ulaşım desteği verilecek.

Burdur Belediyesi başkanlık makamında 24 Ocak 2017 Salı günü düzenlenen protokol imza törenine Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Öcal ve Kooperatif Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Protokol imza töreninde konuşan Başkan Ercengiz, “Burdur’da eğitim gören üniversite öğrencilerine yönelik yaptığımız sosyal proje ile hem öğrencilerimize ulaşım desteği verip hem de öğrencilerimizin ikametgâhlarını Burdur’a alarak İller Bankası payımızı arttırmak istiyoruz. Meclisten kararımızı aldık. İkametini 31 Aralık 2016’ya kadar Burdur’a aldıran öğrencilerimize halk otobüslerinden yararlanmak üzere 125 liralık ulaşım desteği sağlıyoruz. Bu protokol 2017 yılının sonuna kadar geçerli olacak bir protokol. Öğrencilerimiz ikametlerini aldırdıklarını belgelediklerinde kent kartlarına 125 lira yüklenecek” diye konuştu.

Burdur Belediyesi olarak sosyal projelere önem verdiklerini belirten Başkan Ercengiz, “Amacımız daha iyi hizmet etmek, öğrencilerimizi daha kaliteli ve daha konforlu taşıyabilmek adına da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Artan öğrenci nüfusunun taşınmasıyla ilgili bazı sıkıntılar var. Bunu da kooperatif yöneticileriyle görüşüyoruz. Amacımız sorunları minimize etmek, hizmetleri de maksimize etmek. Ulaşım desteğini öğrencilerimize karşılıksız sağlıyoruz. Burdur’un yaşanabilir, güvenli ve huzurlu bir kent olduğunu öğrencilerimize gösterebilmek istiyoruz” dedi.

“Öğrenci kenti olduğumuzu gösterdik”

Yaşanabilir bir Burdur’u oluşturmak için çalıştıklarını ifade eden Başkan Ercengiz, “Burdur’u seviyoruz. Yaptığımız iş kimilerine göre makyaj olabilir ama dışarıdan bakıldığı zaman kentin yaşam biçimini, yaşam tarzını değiştiren, vatandaşlarımızı kentte yaşadığını hissettiren dokunuşları biz makyaj olarak görmüyoruz. Eğer altyapı makyaj ise 15 kilometre yağmur drenaj hattını Burdur Belediyesi kimseden destek almadan kendi emekçileri ve öz sermayesi ile yaptı. Burdur Belediyesi güzel işler yapıyor. Sosyal belediyecilikte birçok büyükşehrin yapmaya cesaret bile edemediği bu projeyi hayata geçirdik. Burdur’un öğrenci kenti olduğunu bir kere daha gösterdiğimize inanıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Ercengiz ve Kooperatif Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Öcal protokolü imzaladı.

Kodlama : SadeMedia Interactive