EğitimManşetIhlamur Kokan Şehitler Projesi

1 sene ago

Burdur  Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi’nde Şehit Akif Altay Geleceğin Sınıfı açılışı ve Ihlamur Kokan Şehitler projesinde fidan dikimi gerçekleştirildi.

17 Nisan 2019 Çarşamba günü düzenlenen törene; Vali Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak, İl Milli Eğitim Müdüür Mahmut Bayram, Müdür Yardımcıları Süleyman Çakıcı ve Hüseyin çetinkaya, 15 Temmuz Darbe girişimi sırasında bombalanan Ankara Gölbaşı Özel Harekat Merkezinde şehit olan Burdurlu Polis Memuru Akif Altay’ın annesi Fadime Altay, Okul Müdürü Şener Duman, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Proje kapsamında okulun bahçesine 15 Temmuz gecesi şehit olan 251 kişinin isimleri yazılı olan ıhlamur fidanları dikildi.

Vali Şıldak, Şehit Akif Altay Geleceğin sınıfı açılışında yaptığı konuşmada “okullarımıza önem veriyoruz. Milli Eğitim Bakanlığımız, Milli Eğitim müdürlüğümüz, okul aile birliği, okul yöneticilerimiz, pek çok güzel hizmete imza atıyorlar. Burdur eğitim konusunda il merkezi ve ilçelerinde son dönemde yaptığı bu atımlımlarla modern imkanlara kavuşmuş sınıfları öğretmen ve öğrencilerimize bir fırsat olarak sunuyor” dedi.

Vali Şıldak “Fadime Altay teyzemizin oğlunun adına, adını büyük bir gurur ve aynı zamanda hüzünle andığımız şehidimiz Akif Altay’ın aziz hatırasını bu sınıfta yaşatmak adına böyle bir hayırlı işe imza attı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Allah kabul etsin. Şehidimiz nur içinde yatsın. Önlerinde saygı ve minnetle eğiliyoruz” diye konuştu.

Vali Şıldak ve beraberindekiler daha sonra okul bahçesinde 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan 251 kişinin adına hazırlanan ‘Ihlamur Kokan şehitler’ Projesi kapsamında Şehit Akfi Altay ve Şehit Ömer Halisdemir adına Ihlamur fidanı dikti. Şehitler için dua edildi ve helva dağıtıldı. Vali  Şıldak burada yaptığı konuşmada ise 15 Temmuz’u unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını söyledi.

Şıldak “milli ve manevi değerleri, ülkemizi bize emanet eden değerleri siz sahiplendiğinizi bu proje ile ortaya koydunuz. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Türk milletinin bir ferdi olarak bizim en zor zamanımızda canını veren, canıyla 15 Temmuz gecesindeki hainliği o akşam yok eden güç, irade şu an sizin sahip olduğunuz bakış açısı e şuurla örtüşüyor. Gençlerimiz bu milli şuurla yetiştikçe bu millet, bu toplum şahlanarak daha da güçlenecek, bilinçlenecek başı dik ilelebet varlığını sürdürecek. Sizlerle gurur duyuyoruz. 15 Temmuz ne unutulur, ne de unutturulmaya güçleri yeter” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive