İnsani Yardım Vakfı Burdur Şubesi ramazan ayından ihtiyaç sahibi 2 bin aileye gıda kolisi yardımı yapacak.

Burdur İHH Başkanı Hüseyin Çetinkaya Dernek binasında düzenlediği basın toplantısında dernek olarak 30 yıldır dünyanın farklı coğrafyalarında Ramazan çalışmaları yürüttüğünü bu yıl da ‘Ramazan’ı Yaşat’ sloganıyla Türkiye dahil 57 ülkede yardım faaliyetinde bulunacağını söyledi.

Çetinkaya; “Burdur İHH olarak 6 yıldır ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında Ramazan çalışmalarını vakfımız ile birlikte yürütmekteyiz. Bağışçıların zekât, sadaka, fitre ve bağışlarını; öncelikle ilimizdeki ihtiyaç sahiplerine ve savaş, işgal ve doğal afet bölgelerinde sıkıntıya düşen mazlum insanlara ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

Çetinkaya şunları söyledi; “Her yıl olduğu gibi bu yıl da ilimizde ve dünyada yetimler ile ailelerine destek olunacak, yetimlere bayramlık giysiler hediye edilecek, kumanyalar dağıtılacak, iftar sofraları kurulacak ve yetimler için nakdi yardımlarda bulunulacak. İHH’nın tüm bu yardımlarından Türkiye’de ve dünyada toplamda yaklaşık 2,5 milyon kişinin istifade etmesi hedefleniyor. Bu Ramazan’da ilimizde yaklaşık 2 bin kişinin hayırseverlerin fitre ve zekat bağışlarından İHH aracılığıyla faydalanması planlanıyoruz. 150 TL olarak belirlenen kumanya paketlerinin ilimizde ve Kırgızistan’da ihtiyaç sahibine ulaştırılması amaçlanıyor. İlimizde geçen sene olduğu gibi dağıtımlarda öncelenen gıda kolilerimizin ilçe ve köylere dağıtımı devam ediyor. Burdur İHH olarak kumanya çalışmamız sadece ramazan ayında değil yılda 4 dönem şeklinde dağıtımlar gerçekleştiriliyor.”