ManşetİÇME SUYU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

5 sene ago

Burdur’un yıllardır en büyük sorunu olan İçme Suyu İsale hattı yenileme projesi ihaleye çıkıyor. İhale DSİ 18. Bölge Müdürlüğünce 15 Ocak 2015’te yapılacak.

Şehrimizde yıllardır gündemde olan, nitelikli içme suyu konusunda Burdur Belediyesinden sevindirici bir haber geldi. İçme Suyu İsale Hattı Yenileme Projesi ihaleye çıkıyor. Belediye Basın Bürosundan yapılan açıklamada, Senir Suyunuda kapsayan ihalenin ihalenin DSİ tarafından 15 Ocak 2015 tarihinde yapılacağı duyuruldu.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile yaptığı görüşme meyvesini verdi. Burdur’un yıllardır en büyük sorunu olan, Burdur ve Isparta’nın Senir Beldesini kapsayan Burdur İli İçme Suyu İshale Hattı Yenileme İşi Proje Yapımı ihaleye çıkıyor.

Proje ihalesi kapsamında, Senir Beldesi, İnsuyu Havzası ve Gökpınar’dan Burdur’a gelen içme suyu hatlarının yenilenmesi ile içme suyu arıtma tesisinin projelendirilmesi de yer alıyor.

DSİ18. Bölge Müdürlüğü tarafından 15 Ocak’ta yapılacak olan ihalenin süresi ise 185 gün olarak belirlendi.

Burdur’un içme suyu problemini çözeceklerini belirten Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, “Seçim vaatlerimiz arasında bulunan içme suyu sorunu, artık sorun olmaktan çıkıyor. 15 Ocak’ta ihaleye çıkacak olan “içme suyu hattı yenileme projesi” 2015 yılı içinde tamamlanacak. Söz verdiğimiz gibi Burdurlu çeşmesinden suyunu içebilecek” diye konuştu.

Başkan Ercengiz, desteklerinden dolayı başta Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na,  AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’e CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan’a ve DSİ18. Bölge Müdürü Adem Coşkun’a teşekkür etti.

Kodlama : SadeMedia Interactive