ManşetSporÜniversite-MAKÜMAKÜspor Başkanı Mustafa Kılınç: “İçimizdeki İrlandalılara rağmen lig’de kalacağız”

2 ay ago

SPOR Toto Bölgesel Amatör Lig 7’inci grupta mücadele eden MAKÜSpor ligde evindeki ilk galibiyetini aldı.

MAKÜSpor Burdur Gazi Atatürk Stadı’nda 1-0 geriye düştüğü maçta Isparta 32 spor’u 2-1 yenerek ligde evindeki ilk galibiyetini aldı ve puanını 8’e çıkardı.

Isparta 32 Spor Burdur Gazi Atatürk Stadı’nda oynanan ve Halil Erdoğan, Emre Koç ve Devlet Aslan hakem üçlüsünün yönettiği karşılaşmanın üçüncü dakikasında İbrahim’in attığı golle 1-0 öne geçti. Makü spor bu göle 44’üncü dakikada Zeki ile karşılık verdi ve ilk yarı 1-1 beraberlikle sonuçlandı.

Karşılaşmanın ikinci yarısına daha istekli başlayan MAKÜSpor aradığı golü 54’üncü dakikada Zeki’nin ayağından  buldu ve karşılaşmadan 2-1’lik galibiyetle ayrıldı. 

Bu sonuçla MAKÜSpor ligde evindeki ilk galibiyetini aldı. Maç sonunda Makü Rektörü Adem Korkmaz’da soyunma odasına girerek oyuncularını tebrik etti.

Korkmaz; “bugün hakkımızı aldık. haftalardır iyi futbol oynuyorsunuz ama bu skora yansımıyordu. Biz üniversite olarak imkanlarımızı zorlayacağız. Arkanızda bir işadamı, iki tane destekçi yok. Siz geleceği inşa edecek üniversitelilersiniz. Entellektüel seviyeniz hiç bir takımda yok. Onların fiziki kapasiteleri olabilir, bütçeleri olabilir ama siz de çıkıp şakır şakır oynuyorsunuz” dedi.

Kulüp Başkanı Mustafa Kılınç’da maçtan sonra yaptığı açıklamada; “İkinci yarıda ilk defa seyircimizin önüne çıktık. Yeni transerlerimiz vardı. Şunu ifade etmek gerekirse Burdur’dan tek kuruş dahi yardım alamadığımız, destek göremediğimiz bir ortamda bu çocuklar onurlarıyla mücadele ediyorlar. Bir maç kazanarak şampiyon olmadık, bir maç kaybederekte küme düşmedik. Önümüzde 11 maç var. İnşallah bütün maçlardan puan almak suretiyle Burdur’u en iyi şekilde temsil edeceğiz ve herkes emin olsun kümede kalacağız. Aramızdaki İrlandalılara rağmen bu takım kümede kalacak. Ben sayın rektörümüze ve yönetimimize bir kere daha teşekkür ediyorum ve çocukların alınlarından öpüyorum. Bu başarı onların başarısıdır. Bugün bizi yalnız bırakmayan, tribünde yerini alarak bizi destekleyen bir avuçta olsa Burdurlu futbolseverlere de teşekkür ediyorum” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive