ManşetSiyasetİbrahim Ekici: ‘TEK PARTİ İKTİDARI OLMALI’

5 sene ago

1 Kasım’da gerçekleştirilecek erken genel seçimde AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı olan İbrahim Ekici, 7 Eylül Pazartesi sabahı şehrimizde Taşoda’da düzenlediği kahvaltıda basın mensuplarıyla buluştu.

7 Haziran genel seçimlerinde de AK Parti’den 2. sıra adayı olan Ekici, “İnşallah önümüzdeki seçimler ülkemize hayırlar getirir. Tek partili bir hükümetin oluştuğu, AK Parti’nin iktidar olmasını arzu ediyorum ancak ülkenin istikrarı çok önemli. Bu ülke ne kazandıysa tek partinin iktidar olduğu dönemlerde kazanmıştır. Ama halkımızın takdiri herşeyin üstündedir.” dedi.

Konuşmasına, Hakkari Dağlıca bölgesi’nde şehit olan askerlere Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı dileyerek başlayan Ekici “Dünden bu yana Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımız tarafından konu ile ilgili tedbirleri almak kaydıyla demokratik usul ve çerçevelerden çıkmamak kaydıyla sonuna kadar mücadele verileceği söyleniyor. Gönül istiyor ki şehitlerimiz olmasın insanlarımız ölmesin ülke huzurlu olsun ancak hepinizin malumu ülkemiz önemli bir yerde. Jeopolitik konumu gelişmiş ülkelerin iştahını kabartan bir bölgede. Yıllardır bunun hayali ile yaşayan birçok gelişmiş ülke var.” diye konuştu.

1 Kasım 2015 erken genel seçimde, AK Parti’den tekrar aday adayı olduğunu açıklayan İbrahim Ekici, AK Parti’nin erken seçimden daha fazla oy arttırarak çıkacağını öngördüğünü söyledi. Diğer aday adayı olan partili arkadaşlarına başarılar dileyen Ekici, ‘istikrar’ vurgusu yaparak, tek partili hükümetler döneminde ülkenin kazanımlar elde ettiğini dile getirdi. Halkın takdirinin herşeyin üzerinde olduğunun vurgulayan İbrahim Ekici, “Ama halkımız 7 Haziran seçimlerindeki tercihini devam ettirecek olursa da ülkemizin ali menfaatleri için koalisyon kurulmalıdır.” ifadelerini konuşmasına ekledi.

Hacer ZEREN

 

Kodlama : SadeMedia Interactive