EkonomiManşetİbrahim Demir: ‘BURDUR ŞEKER FABRİKASI ÇİFTÇİNİN OLMALI’

4 sene ago

S.S.Burdur-Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi’ni (PANKOBİRLİK) yönetmeye talip olan Burdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, listesini hazırlama ve seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Bilindiği gibi; Pankobirlik Burdur ve çevresinde güçlü bir kuruluş. Pancar yetiştiricilerinin örgütlü gücü Pankobirlik bölgemizde önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri…

15 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak olan Burdur- Isparta Pancar Ekiciler Kooperatifi olağan genel kurulunda başkan adayı olduğunu açıklayan Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, önceki gün gazetecilere yaptığı açıklamada; “Çiftçilerimizden gelen yoğun istek üzerine genel kurulda başkanlığa çiftçilerimiz adına adayız. 1,5 yıldır Ziraat Odası yönetim kurulu başkanlığını yürütmekteyim, oda da yaptığımız başarılarımız çiftçilerimiz tarafından takdirle karşılanıyoruz ki Panko birliğe aday olup çiftçilerin ortağı olduğu Birlik’te de çiftçilerimizi temsil etmeyi hedefliyoruz.

Bizler çiftçilerin her zaman yanındayız. En büyük önceliğimiz Şeker Fabrikasının durumu, özelleştirme meselesi. Pankobirlik yönetimine seçildiğimiz takdirde, mesaimiz Burdur Şeker Fabrikasının özelleştirilmesi konusu olacak. Burdur Şeker Fabrikasının çiftçimize kazandırılması gerektiğine inanıyoruz. Bunun gerçekleşmesi için çalışmalar yapacağız, girişimlerde bulunacağız-,çaba göstereceğiz.

Bu bağlamda Burdur’umuza, Tarım camiamıza ve değerli çiftçilerimize hizmet etmek için elimden geleni yapacağı inancı ile Pankobirlik seçimlerine en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Tüm çiftçilerimiz adına Burdur Şeker Fabrikasını çiftçilerimizin ortağı olduğu Pankobirliğin alması için yerel yönetimler ve siyasilerimizin destekleri ile yine Burdur’a kazandırmayı hedefliyoruz. Çiftçilerimizin bizlere verdiği desteği hiçbir zaman boşa çıkartmamak için çaba sarf edeceğiz” şeklinde konuştu.

Ali KAPAN

Kodlama : SadeMedia Interactive