İlçeManşetİbecik’te devlet-millet kaynaşması

5 sene ago

Vali Hasan Kürklü Gölhisar İbecik köyü’nde köylülerin sorunlarını dinledi, yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Vali Hasan Kürklü’nün İbecik gezisine, Gölhisar Kaymakamı Muhammet Yasin Kırcı, Gölhisar Belediye Başkanı Ramazan Canural, Kültür ve Turizm Müdürü Servet Olpak, İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Müdürü Nuri Çan, Müze Müdürü Hacı Ali Ekinci, İl Genel Meclisi Üyeleri yanında yer aldı.İbecik Köyü sakinleri Vali Hasan Kürklü’yü, “Sayın Valim Köyümüze Hoşgeldiniz” pankartı ve davul, zurna ile karşıladılar. İbecik köyü meydanında köy sakinleri ile bir araya gelen Vali Kürklü köylülerin sıkıntılarını dinledi, köyün sorunları ile ilgili, kurum amirlerine çalışma başlatılması konusunda talimat verdi.

Vali Hasan Kürklü’nün İbecik Köyü ziyaretlerinden dolayı kendisine teşekkür eden Köy Muhtarı Ramazan Ülgen, kendisine el dokuması olan İbecik Bezi hediye etti.Vali Hasan Kürklü, beraberindeki heyet ile Yeşildere Köyünü ziyaret etti. Burada köy kahvesinde vatandaşlarla bir araya gelen Vali Hasan Kürklü’ye Köy Muhtarı İsmail Aksoy, Köyün sıkıntıları hakkında bilgi verdi. Ayrıca bazı köylü vatandaşlar şahsi sorunları hakkında yardım istediler.

Vali Hasan Kürklü, köy ve köy sakinlerinin sıkıntılarını gidermek için ellerinden geleni yapacakları sözünü verdi. Vali Kürklü köy ziyaretlerinin ardından Gölhisar-İbecik yolunun genişletilme ve yenileme çalışmalarını yerinde inceledi.Yol ve Ulaşım Müdürü Nuri Çan, yol çalışması hakkında Vali Hasan Kürklü’ye bilgi verdi. İl yolu standartlarında yol yapıldığını dile getiren Çan, yapılacak yolun 20 kilometre olduğunu ve 12 metre genişliğinde olacağını kaydetti. Çan, yol çalışmasında ayrıca viraj sorurunun kalktığı ve bu sebeple ulaşım mesafesinin kısaldığını sözlerine ekledi.

Kodlama : SadeMedia Interactive